Челси пропуска Шампионската лига след унижение в Нюкасъл (видео)

Шампионът на Англия за миналия сезон Челси ще пропусне следващото издание на Шампионската лига. Лондончани завършиха пети в крайното класиране, след като загубиха с 0:3 при гостуването си Нюкасъл.

“Свраките” изиграха отличен мач и се разделиха подобаващо с феновете си в последния мач от сезона. Дуайт Гейл откри резултата в 23-ата минута, а Айосе Перес с два гола в рамките на четири минути осигури победата на домакините. Привържениците на Нюкасъл изпратиха един отличен сезон и скандиранията във възхвала на Бенитес бяха напълно оправдани. Испанският мениджър без да прави селекция изведе тима до крайното 10-о място в класирането.

Антонио Конте е на другия полюс. Бъдещето на италианеца на “Стамфорд Бридж” е под въпрос, а след седмица го чака финал в Купата на Англия срещу Манчестър Юнайтед. Конте направи доста промени с цел да запази някои от играчите именно за този мач, но сякаш предварително се беше предал в битката в четвъртото място, въпреки че шансовете му да изпревари Ливърпул бяха много малки.

Въпреки че нямаше за какво да играе Нюкасъл имаше предимство в началото на домакинството си срещу Челси. Лондончани владееха топката повече, но “свраките” бяха по-близо до откриване на резултата. В десетата минута силен удар на Джонджо Шелви бе избит от Куртоа. Секунди по-късно Диаме пробва далечен изстрел от малък ъгъл, който не бе проблем за вратаря на гостите.

Нюкасъл - Челси@@@

След промените в тима на Челси отборът на Конте не изглежда особено уверен. Рос Баркли, който е в тима за първи път от януари, не се представя на нужното ниво и “сините” губят средата на терена. В 20-ата минута Шелви изведе Перес, а той намери Мат Ричи в наказателното поле. Бившият играч на Борнемут се опита да намери съотборник, Канте се протегна и отклони топката към собствената си мрежа, но Куртоа успя да направи отлично спасяване.

Атаките на Нюкасъл продължиха и в 23-ата минута доведоха до гол. Мърфи засече центриране на Ричи, Куртоа успя да избие, но при добавката Дуайт Гейл с глава прати топката в мрежата. Малко по-късно Шелви си проправи път през отбраната на съперника, но стреля над вратата. Тимът на Бенитес продължи да натиска и изстрел на Гейл бе спасен от вратаря на гостите.

След почивката Челси можеше да изравни, но акробатичен удар на Жиру бе отразен от Дубравка, а в 58-ата минута Нюкасъл нанесе втори удар. Недобро изчистване на Виктор Моузес прати топката на крака на Шелви. Той стреля, а Айосе Перес отклони топката покрай Куртоа.

Последва пропуск на Рос Баркли, който бе изведен в отлична позиция. Английският халф не успя да преодолее Дубавка, който отново се намеси отлично. Малко по-късно “сините” още повече съжаляваха за тази ситуация, тъй като получиха трети гол, който пак бе дело на Перес.

Последва период, в който Челси опита да натисне и създаде две-три положения, но не успя да стигне до гол. Перес пък можеше да се отчете и с хеттрик, но Куртоа излезе и успя да избие топката преди тя да стигне до нападателя.

НЮКАСЪЛ - ЧЕЛСИ 3:0
1:0 - Гейл (23)
2:0 - Перес (59)
3:0 - Перес (63)