Манчестър Юнайтед изпрати Карик с победа (видео)

Манчестър Юнайтед спечели последния си мач за сезона в първенството след успех с 1:0 срещу Уотфорд на “Олд Трафорд“. Единственото попадение в срещата бе дело на Маркъс Рашфорд в 34-ата минута. Тогава Майкъл Карик изведе великолепно Мата зад защитата на съперника, а испанецът отклони към английския национал, който се разписа.

Двубоят се превърна в своебразно изпращане на Карик, който слага край на футболната си кариера и влиза в щаба на Жозе Моуриньо. Той беше титуляр и изведе тима с капитанската лента, като бе сменен в 85-ата минута, за да може да получи аплодисментите на феновете на Ман Юнайтед.

Манчестър Юнайтед и Уотфорд излязоха като за неделна разходка под слънчевите лъчи на “Олд Трафорд”. И двата отбора нямаше за какво особено да играят и това бе една от причините в първия половин час да не се случи нищо интересно на терена. Отборът на Моуриньо имаше сериозно предимство по отношение владеенето на топката и все пак търсеше гола, макар и не особено агресивно.

“Червените дяволи” поведоха в 34-ата минута, когато великолепно подаване на сбогуващия се с тима Майкъл Карик изведе Мата зад защитата на съперника. Испанецът отклони към Рашфорд, който насочи топката към мрежата. Към края на първото полувреме Ромеро трябваше да се намесва след удар с глава на Ричарлисон, като това бе една от много редките ситуации пред вратата на Юнайтед.

Ман Юнайтед - Уотфорд@@@

След почивката имаше малко повече активност и от двата отбора, но най-интeресната ситуация бе излизането на Карик в 85-ата минута. 36-годишният халф пристигна на “Олд Трафорд“ през 2006 г. за 18 милиона паунда от Тотнъм. С “червените дяволи“ той спечели пет титли на Англия и Шампионската лига за 12 сезона.

Ман Юнайтед завърши на второ място в крайното класиране с 81 точки, което е най-доброто постижение след отказването на Алекс Фъргюсън през 2013 г.

Ман Юнайтед - Уотфорд 1:0@@@

Преди срещата имаше някои въпросителни около Антони Марсиал, който трябваше да бъде титуляр, а не попадна в групата. След двубоя Моуриньо обясни, че той е получил контузия в коляното на тренировка и е под въпрос за финала за Купата.

МАН ЮНАЙТЕД - УОТФОРД 1:0
1:0 - Рашфорд (34)