Миньор (Пк) можеше да разгроми Пирин (ГД)

Миньор победи с 3:0 Пирин (Гоце Делчев) и записа 7-ми успех под ръководството на Николай Тодоров. Перничани можеха да разгромят съперника си, тъй като създадоха над 15 чисти положения. Загубата, пък остави неврокопци в зоната на изпадащите три кръга преди края.

Мачът започна с ранен гол за домакините. В 4-ата минута Кристиян Слишков проби отдясно и поднесе топката в наказателното поле. Лъчезар Георгиев се размина пред вратата, но притичалият на далечна греда Стоян Кадифчин не остави шансове на Захари Димитров.

До края на полувремето превъзходството на "чуковете" бе смазващо, но "жълто-черните" се скъсаха да пропускат. На три пъти Георгиев пропиля отлични възможности, Кадифчин също не уцели вратата при добър пас отдясно, а вратарят на Пирин извади удари на Селимински и Кадифчин.

През втората част головите възможности пред вратата на Пирин продължиха да следват една след друга, но липсата на точен завършващ удар запази преднината на Миньор крехка. В 57-ата минута и гредата помогна на Захари Димитров. В 62-ата минута Слишков получи в дясно, напредна и с удар в долния ляв ъгъл вкара гола на успокоението. 180 секунди по-късно с премерен шут Кадифчин отбеляза красив гол за 3:0.

В оставащото време перничани удариха още една греда чрез Илиян Илиев и пропиляха още няколко добри ситуации.