Тийм Уелингтън с аванс от шест гола във финала на ШЛ в зона "Океания"

Новозеландският Тийм Уелингтън победи с 6:0 представителя на Фиджи Лаутока в първия финален мач в Шампионската лига в зона "Океания" и е на крачка от спечелването на турнира за пръв път в историята. До почивката на мача, който се игра в Уелингтън, домакините имаха аванс от само един гол, който бе дело на Рос Алън, но три гола в рамките на шест минути в началото на втората част на Джак-Хенри Синклеър, Анди Бевин и Марио Барсия доведоха резултата до 4:0.

Ситуацията за Лаутока се влоши допълнително в 64-тата минута, когато Праанел Найду получи червен картон, а до края на мача Синклеър и Тейлър Скриверс оформиха крайното 6:0. Реваншът в Лаутока е следващата неделя, а крайният победител ще представлява Океания на Световното клубно първенство, което ще се проведе в ОАЕ между 12 и 22 декември.