Банско пречупи Героя у дома

Отборът на Банско победи с 1:0 Сливнишки герой в среща от 31-ия кръг на Югозападната трета лига. Двата отбора направиха здрав мач на стадион "Свети Петър". През първото полувреме гостите имаха по-чистите положения, удариха  и две греди чрез Николай Маринов и Даниел Стефанов. Вратарят на домакините Ангел Юсев имаше също добри намеси.

През втората част домакините натиснаха здраво и пропуски направиха Смаил Креболиев на два пъти , Георги Фикийн и Петър Лазров. Все пак в 67-та минута Георги Фикийн вкара единствения, но победен гол в мача. И двата отбора завършиха срещата в намален състав. Главният съдия Иван Иванов показа червени картони при едно спречкване на играещия помощник-треньор на домакините Иван Топузов и на Кристиян Николов от от Сливнишки герой.

Със спечелената победа Банско се утвърди на 4-то място с актив от 50 точки, а Героя е 8-ми с 41 точки.