Локо (Пловдив) разби с три гола носителя на Купата по пътя към Европа (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за финалния бараж от втората осмица на Първа лига, след като отстрани Славия в първия плейофен сблъсък. Преди седмица “смърфовете” се наложиха с 3:1 като домакин, а днес победиха с 3:0 на стадион “Васил Левски”. Така във финалния двубой пловдивчани ще се изправят срещу Черно море, който отстрани Септември. Двата тима ще определят кой ще се съревновава срещу третия в първата шестица за място в Европа.

“Белите” излязоха с доста от резервите си в срещата, след като в сряда спечелиха Купата на България и на практика нямаха мотивация за борба, тъй като вече си осигуриха евроучастие през следващия сезон. Наставникът Златомир Загорчич даде шанс за изява и на някои много млади момчета, включително и на 16-годишния Филип Кръстев, който направи официален дебют за тима от Овча Купел.

Резултатът бе открит в 26-ата минута от Парвизджон Умарбаев. Таджикът получи топката на границата на наказателнто поле от Димо Бакалов и с премерен удар с левия крак откри резултата. До края на първата част не се случи почти нищо интересно, след като крайният изход на сблъсъка сякаш бе предрешен вече.

Славия - Локомотив(Пловдив)@@@

В началото на втората част Локомотив можеше да удвои резултата, но Абделхаким Буна направи голям пропуск след пас на Филип Михалевич. В средата на полувремето Галин Иванов имаше възможност да изравни, но Антони Милина спаси.

В 82-ата минута гостите вече имаха два гола преднина. Симеон Райков центрира отлично от фал към Янко Ангелов, който с глава реализира. Малко по-късно Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Димитър Велковски спъна Сашо Александров в наказателното поле. Зад топката застана Милчо Ангелов, който обаче пропусна и стражът на гостите спаси. В края на мача Локо вкара трети гол. Един далечен удар на Райков се отби в гредата и попадна у Анте Аралица, който без да се бави реализира за крайното 3:0.

Така Локо (Пловдив) продължава битката си за Европа, докато Славия приключва сезона с радостта от спечелването на Купата и с мисълта за евроучастие, което стартира от втория предварителен кръг на Лига Европа.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:3