Отборът на Живко Миланов стана шампион на Кипър срещу тима на Влади Гаджев

АПОЕЛ Никозия спечели шеста поредна шампионска титла и общо рекордна 27-а в кипърското футболно първенство след драматичен обрат с 2:1 срещу гостуващия Анортозис в последния кръг от шампионата.

След успеха възпитаниците на португалския спец Бруно Балтазар вече са недостижими на върха с 86 точки, с 4 точки пред Аполон Лимасол, който утре завършва кампанията с гостуване на Омония Никозия. Българският защитник Живко Миланов не игра за домакините. Той беше изваден от картотеките за пролетния полусезон заради травма.

Друг българин Владимир Гаджев пък остана резерва в състава на Анортозис, който откри резултата чрез испанеца Мигел Паланка в средата на първото полувреме. Емилио Нсуе изравни малко преди почивката, а две минути преди края бенинският нападател Микаел Поте вкара за 2:1 и гарантира титлата за АПОЕЛ.

Аполон остава със сребърните медали, а Анортозис завършва с 69 точки и заслужи бронзовите отличия.