Лион бе близо до групите на ШЛ, но всичко рухна за две минути

Отборът на Лион бе само на две минути разстояние от това да си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига догодина, но сега ще трябва да се надява на благоприятна развръзка в други двубой, освен в своя собствен срещу Ница в последния ден на френския шампионат.

"Хлапетата" водеха с 2:1 като гост на Страсбург в мач от 37-ия кръг на Лига 1 две минути преди края му, а в същото време Монако и Сент Етиен играеха при резултат 0:0. При това положение на практика играчите на Брюно Женесио щяха да си осигурят участието в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир. Няколко минути по-късно Лион вече губеше с 2:3, а монегаските вкараха на "зелените", което означава, че Монако има две точки преднина на втората позиция пред Лион. Четвъртият Марсилия пък е само на точка от ОЛ.

Страсбург поведе в резултата с гол Стефан Баокен, но с попадения на Набил Фекир и Усем Ауар гостите обърнаха. В последните минути обаче Нуно Да Коста и Димитри Ленар донесоха победата на тима от Елзас. За Монако пък се разписа Фабиньо от дузпа.

Така Монако е със 77 точки, Лион със 75, а Марсилия със 74. В последния кръг Монако гостува на Троа, Лион е домакин на Ница, а Марсилия на Амиен.