Хебър би и Септември (Симитли)

Хебър записа 26-тата си победа в шампионата на Югозападната трета лига след домакинско 3:1 над Септември (Симитли). Срещата беше от 31-вия кръг на първенството и се игра на стадион „Георги Бенковски” в Пазарджик.

Хебър поведе с 1:0 в 16-та минута, когато Руслан Иванов матира стражът на гостите за 1:0, а малко преди това Стефан Лачов удари и греда. В 20-та минута домакините водеха вече с 2:0. Руслан Иванов изведе на чиста позиция включилият се в атака Иван Иванов, който вкара майсторски за 2:0.Гостите върнаха отчасти интригата в 24-та минута с попадение на Васил Божинов. Голът обаче беше оспорван дълго от хебърци заради подминат явен фаул срещу Иван Иванов. Последваха пропуски на Кирил Георгиев и Ангел Лачов. В 43-та минута реферът Тихомир Алексов имаше възможност да отсъди на два пъти дузпа за Хебър в рамките на 60 секунди. Първата ситуация бе подмината, но при втората реферът посочи бялата точка. От 11-тия метър Стефан Лачов покачи на 3:1.

Втората част започна без сериозни ситуации за ново попадение и пред двете врати. Над стадиона заваля и дъжд, който допълнително затрудняваше действията на 22-мата.В 75-та минута вратарят Пангев спаси мрежата на Хебър от сигурен гол, а при следващата атака влезлият на смяна Красимир Здравков не успя да изпрати топката в мрежата от непосредствена близост. В самия край на мача и гостите пропиляха шанс да направят загубата си по-почетна.