Интер се сгромоляса и 65 000 видяха мечтата да се изпарява

Отборът на Интер загуби полуфинала за Шампионската лига от Сасуоло. Именно така беше определил срещата треньорът на "нерадзурите" Лучано Спалети, който очакваше финалът да бъде на "Олимпико" срещу Лацио в последния кръг на шампионата. Миланският гранд се издъни пред над 65 000 тифози на "Джузепе Меаца", като изпусна много положения и накрая отстъпи с 1:2. Головете реализираха Матео Политано (25) и Доменико Берарди (72) за гостите, а Рафиня Алкантара (80) отбеляза първото си попадение в Милано, след като преди седмица вкара първото си попадение в калчото срещу Удинезе (4:0).

Интер - Сасуоло@@@Двубоят от 37-ия кръг на Серия "А" беше важен за "черно-сините", тъй като трите точки щяха да дадат възможност на Мауро Икарди и компания да изпреварят Лацио тази вечер в битката за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига. Играчите на Спалети играха със сърце, а вратарят Андреа Консили беше герой със страхотните си спасявания.

Интер - Сасуоло@@@Интер остана на пето място с 69 точки, като изостава на две от четвъртия Лацио, но "орлите" имат мач по-малко, и ако утре спечелят гостуването на Кротоне ще се класират в ШЛ още преди последния кръг. Успехът на Сасуоло зарадва бившия треньор на "черно-зелените" Еузебио Ди Франческо, който води Рома, тъй като победата прати официално "вълците" в Шампионската лига преди срещата с Ювентус на "Олимпико".

Загубата е втора поредна за Интер пред своите тифози, които закриха сезона с нов рекорд. Над един милион тифози са посетили 19-те домакинства на трикратния европейски шампион през тази кампания.  Освен това, за трета поредна година "нерадзурите" могат да се похвалят с най-многобройната публика в домакинските мачове, нещо което се случва за пети път в последните шест сезона. Интересното е, че въпреки тази подкрепа грандът от Милано може да остане за седма поредна година извън най-престижния клубен турнир, който спечели през 2010 година.

Интер - Сасуоло@@@

Домакините започнаха активно, но в 25-ата минута Политано реализира десетото си попадение за сезона след точно изпълнен фаул. Футболистът стреля под стената, като не остави шансове на Самир Ханданович. Антонио Кандрева стреля опасно, но Консили спаси. Икарди изравни, но попадението беше правилно отменено поради засада. Капитанът на домакините нямаше ден, а това стана ясно в 44-ата минута. Иван Перишич центрира отляво, а връхлитащият Икарди стреля, но стражът на гостите с фантастичен рефлекс изби.

Той парира и дузпа на нападателя в първия мач от сезона, когато Сасуоло спечели с 1:0.

Втората част започна с положение пред Берарди в 49-ата минута, но отново вратарят на гостите обра овациите в 51-ата минута, когато спря Рафиня. След това отново спря Икарди, който стреля от няколко метра, но без успех.

Буквално в следващата атака Берарди вкара красив гол. Нападателят прати топката в горния десен ъгъл на Ханданович, а попадението беше негово четвърто за сезона.

Интер се хвърли в атака, като в 80-ата минута Рафиня намали, а до края на мача Консили спаси няколко пъти вратата си, а последното положение беше в 95-ата минута, когато изби в корнер удар отблизо на Едер.

Така Сасуоло, който се беше спасил преди седмица, разочарова тифозите на Интер, които напуснаха бесни и освирквайки своите любимци.

Утре ще се молят идолът на "Курва Норд" Валтер Дзенга и момчетата му от

Интер - Сасуоло

Кротоне да спрат Лацио, за да може Интер да играе на "Олимпико" за победа, която може да позволи на тима да изпревари лациалите.

Сасуоло, който има 43 точки, пък записа трета поредна победа срещу Интер в калчото и трети пореден успех на "Меаца" срещу "нерадзурите". Миналата година "черно-зелените" спечелиха също с 2:1, а през 2016 година с 1:0, след като Берарди беше точен от дузпа в 95-ата минута. Това значи, че от пет мача в Милано между двата клуба в Серия "А" гостите имат вече предимство с 3:2 при победите.

ИНТЕР - САСУОЛО 1:2
0:1 Политано (25)
0:2 Берарди (72)
1:2 Рафиня (80)