Ново здраво дерби на Севиля гарантира участието и на двата тима в ЛЕ (видео)

Бетис и Севиля оправдаха очакванията за интересно градско дерби и направиха 2:2 в среща от предпоследния кръг на Ла Лига. Това реми гарантира, че и двата тима ще гастролират в Лига Европа през следващия сезон, тъй като по същото време осмият Хетафе отстъпи с 0:1 на Атлетико Мадрид и загуби шансове да влезе в топ 7.

Виза за евротурнирите взе и Виляреал, като след седмица ще стане ясно кой измежду “жълтата подводница” и Бетис ще е пети, а Севиля със сигурност финишира седми. Четвъртфиналистът в Шампионската лига ще играе в ЛЕ заради това, че Барселона спечели Купата на Испания, където пък губещи бяха точно играчите от “Рамон Санчес Писхуан”.

Есенният успех на Бетис 5:3 над големия противник предвещаваше интересни моменти и на “Бенито Вийямарин” тази вечер и това стана точно така. Марк Бартра вкара за домакините след само пет минути, но останаха сериозни съсмнения за засада на защитника.

Севиля постепенно преодоля ранния шок и в 57-ата минута “златната резерва” от “Олд Трафорд” Висам Бен Йедер се оказа жокерът и този път, изравнявайки резултата.

Отборът на Хоакин Капарос дори се беше запътил към триумфа, защото в 79-ата минута Симон Кяер вкара за 2:1 след заучено изпълнение на ъглов удар. Само две минути по-късно обаче Лорен Морон изравни.

В последния кръг Бетис гостува на Леганес, а Севиля приема Алавес.