Реал Мадрид с голово шоу в последния за сезона мач на "Бернабеу" (видео + галерия)

Реал Мадрид разгроми Селта Виго с 6:0 в двубой от 37-ия кръг на Примера дивисион, който беше последен за сезона на собствения стадион "Сантяго Бернабеу". Убедителният успех зарадва феновете на "белия балет" след противоречивия сезон на водения от Зинедин Зидан тим, който се провали и на двата фронта у дома, но на 26 май ще играе на финала на Шампионската лига срещу Ливърпул в опит да вдигне за 12-и път най-престижния клубен трофей на Стария континент.
Реал Мадрид - Селта@@@
Два гола за "белия балет" отбеляза Гарет Бейл (12, 29), а по един добавиха Иско (31), Ашраф (52) и Тони Кроос (81). Защитникът на гостите Серхио Гомес имаше нещастието да си отбележи автогол четвърт час преди края.

Двубоят на “Бернабеу” започна с много отворена игра, а резултатът беше открит още в 12-ата минута от Гарен Бейл, който завърши контраатака на Реал, започната от Лука Модрич, който го намери по левия фланг и уелсецът с прекрасен удар с левия крак направи 1:0. В 16-ата минута гол на гостите беше отменен заради засада, но останаха съмнения за неотсъдена дузпа за нарушение на Касемиро.

В 26-ата минута Реал имаше възможност за втори гол след хубаво изпълнен фаул от Бейл, като топката тупна коварно, но вратарят на Селта успя да я улови.

Уелсецът все пак успя да се разпише за втори път в мача в 29-ата минута, след като се възползва по прекрасен начин от открилото се пред него пространство. Бейл беше изведен с далечен пас от Иско, след това преодоля бранителя на Селта Джони отляво на вратата и с удар с левия крак удвои. Реал продължи да се забавлява на терена и само две минути по-късно се разписа и Иско с далечен удар.

В 39-ата добра възможност за гостите беше предотвратена от стража на домакините Навас, който се намеси убедително след удар от дистанция. В крайна сметка до края на полувремето нямаше нови голове.

Втората част започна с нов гол във вратата на гостите от Виго. Карим Бензема изведе младия Ашраф в наказателното поле, който успя да прокара топката между краката на вратаря Серхио Алварес. Малко по-късно гол на Бензема беше отменен поради засада на Бейл.

С наближаването на края на мача играта привидно се поуспокои, а Зидан извади Бейл, за да получи овациите на публиката. Все пак Реал продължи да атакува за радост на публиката и стигна до пети гол в 74-ата минута, когато Серхио Гомес си наниза автогол след центриране на Марко Асенсио пред вратата.

В 81-ата минута падна шести гол във вратата на Селта, а негов автор стана Тони Кроос, който получи топката в наказателното поле и отблизо беше безпощаден. Само 120 секунди по-късно гредата спаси Селта от седмо попадение след удар на Лука Модрич. В крайна сметка Реал спечели с 6:0 и си гарантира третото място в крайното класиране, като има пет точки повече от четвъртия Валенсия кръг преди края.