Левски Лукойл се измъкна в Самоков и поведе с 2-1

Левски Лукойл измъкна победата със 76:73 в мач №3 от полуфиналните плейофи в НБЛ след успех като гост на Рилски спортист в Самоков. Така те водят с 2-1 и могат да се класират за финал още в понеделник, когато е четвъртия мач, в който Рилецо ще направи всичко по силите си, за да изравни серията и да я прати в решаващ пети двубой, който би се провел в София.

По-добрият отбор в началните минути бе този на домакините. Рилски ограничи максимално гостите и поведе с 6:20 след 7 минути баскетбол, а в края на първата част остана начело, макар и със значително по-малък аванс - 21:27. Втората четвърт бе спечелена от Левски Лукойл, най-вече благодарение на силни изяви на Христо Николов и Станимир Маринов, които вдъхновиха своя тим да съкрати разликата до само две точки на полувремето - 43:45.

В третата част обратът бе пълен, а Божидар Аврамов вкара 7 от общо 16 точки за гостуващия тим, който успя да поведе с 59:56 преди заключителните 10 минути в “Арена Самоков”. Четвъртата част бе изключително интригуваща и драматична, а Рилски си върна лидерската позиция, откъсвайки се 4 точки от гостите - 61:65 след кошове на Джитър, Равънел и Георгиев. “Синте” отвърнаха със серия от 6-1 за 67:66, след което обаче Бозов пак вдъхна надежда на домакините, нанизвайки тройка за 69:71 минута преди края. Аврамов отговори със същото за 72:71, а след това наниза още четири наказателни удара, за да узакони победата на своя тим, дошла при 76:73.

Божидар Аврамов и Станимир Маринов вкараха по 19 точки за Левски Лукойл, докато Христо Николов добави 11.

Евън Равънел с 16 бе най-резултатен за Рилски спортист, Шелдън Джитър добави 12, а Златин Георгиев - 11.