Ейбар се справи с отиващия си Лас Палмас

В двубой без значение и за двата отбора Ейбар победи изпадналия Лас Палмас с 1:0. Единственото попадение бе дело на бразилеца Шарлиз в самото начало на срещата. Ейбар се изкачи на девето място, но през седмицата загуби и теоритични шансове да се бори за място в евротурнирите.

Ейбар доминираше от началото и поведе в петата минута. Комбинация между Ореяна и Инуибе в основата на попадението, а за Шарлиз остана само да отклони топката към мрежата. Домакините бяха по-добрият отбор, но положенията и пред двете врати бяха рядкост, а темпото не особено високо.

Нещата не се промениха и след почивката, но в 70-ата минута Лас Палмас можеше да изравни. Есекиел открадна топката и намери Ломбан, но нигериецът не успя да преодолее вратаря на съперника Дмитрович.

ЕЙБАР - ЛАС ПАЛМАС 1:0
1:0 - Шарлиз (5)