"Аноета" изпрати Чаби и Чарли на крака и с пет гола

В Сан Себастиан бе по-емоционално от обикновено във втория съботен следобед на май. Реал Сосиедад изкова победа с 3:2 срещу гостуващия Леганес, но петте гола и трите точки на сметката на “чури урдин” ще останат на заден план, засенчени от сбогуването на две фигури от състава на домакините.

Капитанът Чаби Прието и Карлос Мартинес изиграха последния си мач на “Аноета” след години вярна служба на клуба. И двамата са играли единствено за Сосиедад, като Прието се отказва от футбола след близо 15 години със синьо-белия екип. Известният с прозвището "Чарли" Мартинес има подобен стаж, а в последната година бе измъчван от контузия и днес записа първите си минути за сезона, но ще напусне след изтичането на договора му през юни.

Прието бе уважен от родния си отбор по невероятен начин - на екипите на Реал грееше неговото лице, а не клубната емблема.

Двамата ветерани не бяха в стартовия състав на Иманол, но влязоха като смени през второто полвуреме. 34-годишният Прието влезе в игра в 83-ата минута на мястото на Хуанми и дълго бе аплодиран от феновете. 32-годишният Мартинес пък се появи на терена в 88-ата минута и също бе посрещнат на крака от запалянковците.

Емоциите бяха още по-силни при влизането на Прието, защото камерите уловиха, че неговата фланелка не е като тази на съиграчите му и той сложи капитанската лента върху екип, на който фигурираше емблемата на единствения клуб, за който е играл.

Чаби си тръгва с 531 мача за Реал във всички турнири, които могат да станат и 532, стига да запише минути срещу Барселона на “Камп Ноу” в последния кръг. Това обаче е малко вероятно, защото капитанът все още не е напълно възстановен от херния, но въпреки това нямаше как да не играе днес. Мартинес пък има 209 мача във всички турнири.

Микел Оярсабал откри резултата в 18-ата минута, когато прати топката в опразнената от Нерео Шампейн врата - 1:0. Само 7 минути по-късно Серхио Каналес удвои след асистенция на Вилиан Жозе и добър удар по земя в далечния ъгъл за 2:0. Само минута по-късно Диего Рико намали до 2:1, реализирайки първото попадение за Леганес днес, което дойде след поредица от рикошети. Мигел Гереро изравни в 53-ата минута, когато центриране от левия фланг бе изчистено лошо от защитник на Сосиедад и за деветката на гостите бе лесно да отбележи за 2:2. Финалното 3:2 бе оформено от Вилиан Жозе, който реализира дузпа в 78-ата минута.