Един гол бетонира Атлетико на второто място (видео)

Минимална победа с 1:0 над Хетафе осигури на Атлетико Мадрид второто място в крайното класиране на Ла Лига. Коке отбеляза още в 8-ата минута за "дюшекчиите", а четвърт час преди края Ян Облак спаси дузпа, изпълнена от Файсал Фажир.

Атлетико има аванс от 6 точки и мач повече от Реал Мадрид, но няма как да бъде изместен от "белите". В последния кръг "лос рохибланкос" приемат Ейбар, а преди това им предстои мачът на сезона - финала в Лига Европа срещу Олимпик Марсилия.

Хетафе се бореше за 7-ото място и участие в Лига Европа, но загубата, в съчетание с точката, която спечели Севиля срещу Бетис, остави тима от мадридското предградие без шансове за излаз в Европа.

Противно на очакванията, Симеоне пусна в стартовия състав всички титуляри. Атаката водеха Антоан Гризман и Диего Коща, в средата на терена действаха Габи Фернандес, Коке, Саул и Томас, а четиримата бранители пред Ян Облак бяха Хуанфран, Диего Годин, Стефан Савич и доскоро контузеният Филипе Луиш.

Старши треньорът на Хетафе Пепе Бордалас заложи на двама нападатели в лицето на Лоик Реми и Хорхе Молина, а на вратата беше Висенте Гуаита, за когото усилено се говори, че от следващия сезон може да премине в Атлетико.

Футболистите на Чоло започнаха силно и поведоха още в 8-ата минута. Атаката се разви по десния фланг и премина през Хуанфран, който намери Гризман. Французинът елегантно овладя и продължи към Коке, а неговият диагонален удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.

В 12-ата минута Хорхе Молина технично се обърна в наказателното поле, но не можа да центрира достатъчно добре и Облак улови. В средата на полувремето Диего Коща бе намерен зад гърба на защитата, но си поведе силно топката и даде шанс на Гуаита да спаси.

В 32-ата минута Файсал Фажир извърши много грубо нарушение срещу Хуанфран, но получи само жълт картон от рефера Хавиер Алберола. До края на полувремето домакините бяха по-активни, но Атлетико се защитаваше добре.

След почивката играта се накъса, а Симеоне реши все пак да запази силите на Гризман и Диего Коща, като ги смени с Фернандо Торес и Кевин Гамейро. Французинът бързо попадна в центъра на събитията и отправи интерес удар от въздуха, но топката мина покрай гредата.

В 69-ата минута напусна и голмайсторът Коке, а мястото му зае Анхел Корея. Атлетико вече разчиташе изцяло на контри, а домакините бяха принудени да рискуват, защото Севиля изравни на Бетис и това означаваше, че Хетафе е на 3 точки от зона "Лига Европа".

В 77-ата минута Диего Годин фаулира в наказателното поле футболист на Хетафе и съдията посочи бялата точка. Фажир стреля в обсега на Облак и словенският страж спаси. При плонжа, с който улови отскочилата топка, Облак беше закачен в главата от Бруно Гонсалес, но след оказаната му медицинска помощ продължи мача.

В 85-ата минута пред Торес се откри шанс да реши всичко в полза на Атлети, но Хлапето прати топката високо в аут. Три минути по-късно Гамейро от още по-чиста позиция шутира в тялото на пресрещналия го Гуаита.

В добавеното време се стигна до едно голямо разбъркване пред вратата на Облак, но защитниците на гостите се справиха и топката беше изчистена.

Атлетико постигна целта си с минимум усилия и вече мисли за големия финал срещу Марсилия в сряда. Хетафе ще играе без напрежение като гост на изпадналия Малага в последния кръг от Ла Лига.