Верея измъчи ЦСКА-София, невероятен Черниаускас и на три пъти гредите спасиха "червените" (видео+галерия)

Верея измъчи до краен предел ЦСКА-София, но след невероятни намеси на Черниаускас и немалка доза късмет "червените" спечелиха с 2:0 гостуването на "Трейс арена" в мач от 34-ия кръг на Първа лига.

Александър Барт откри резултата в 64-ата минута, а девет минути по-късно Ролан Алберг удвои след груба грешка на домакинския страж Цинцарски.

Срещата ще се запомни с цели пет греди - три за домакините и две за гостите. Освен това футболистите на Верея на няколко пъти не успяха да реализират очи в очи със стража на гостите Черниаускас, когато резултатът все още бе 0:0.

Верея - ЦСКА-София@@@

През първото полувреме Верея надигра ЦСКА-София и съвсем спокойно можеше да вкара поне две попадения.

Първата опасност в мача бе пред вратата на гостите. Тя дойде още в 5-ата минута, когато Антон Огнянов получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но над напречната греда. Червените отговориха подобаващо в 11-ата минута. Джеси центрира към Бланко, който стреля с глава, Цинцарски чукна леко топката, която се отби в напречната греда.

В 17-ата минута Верея като по чудо не откри резултата. Денислав Станчев получи великолепен извеждащ пас сам срещу вратаря, но стреля в тялото на Черниаускас. Домакините продължиха да атакуват опасно и в 31-ата минута направиха нов сериозен пропуск. Домовчийски изведе Илиян Йорданов сам срещу Черниаускас, но стражът на гостите отново спаси. Секунди по-късно Станчев стреля от 22 метра и нацели дясната греда на червената врата.

В 36-ата минута за втори път гредата помогна на ЦСКА-София. Антон Огнянов изпълни фаул от 30 метра, Черниаускас опита да улови топката, но тя му се изплъзна, удари се в напречната греда и излезе в корнер.

В заключителните секунди на първата част Манолев удари с лакът в гърлото Сулеймани, за което можеше да бъде изгонен, но реферът Георги Давидов му показа само жълт картон.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, а домакините, които имат сериозни финансови проблеми, видимо отпаднаха физически. Първата опасност за тази част дойде в 55-ата минута. Манолев и Стойчо Атанасов комбинираха добре по дясното крило, атаката завърши с шут на първия от двайсетина метра, който се отби в десния страничен стълб.

Така се стигна до 64-ата минута, в която ЦСКА-София поведе. Бранител на домакините върна лошо към Цинцарски, който изрита топката, тя се фалцира и излезе в корнер. Последва центриране на резервата Десподов и Александър Барт вкара с глава за 1:0.

Натискът на гостите продължи и след попадението, а футболистите на Христо Янев бързо можеха да удвоят 120 секунди по-късно, когато Лое стреля с глава след центриране от корнер, Цинцарски хвана топката и я изпусна, но притичал защитник на домакините изчисти в ъглов удар.

В 72-ата минута късметът отново не бе с Верея. Антон Огнянов стреля извън границата на наказателното поле, а топката за трети път срещна гредата на червената врата.

Само минута по-късно ЦСКА-София покачи на 2:0 след груба грешка на Цинцарски. Вратарят на домакините изпусна шут на Десподов и в продължение на 2-3 секунди търсеше къде точно се намира топката. Алберг притича и я прати от метър в празната врата.

В 81-ата минута Верея направи пореден пропуск. Антонов върна към непокрития Шемлал, резервата на домакините шутира от 6-7 метра, но Черниаускас с майсторски плонж изби. Последва атака на гостите. Десподов подаде към Стойчо Атанасов, който се озова сам срещу вратаря, но под ъгъл. Шутът на десния бек обаче бе доста неточен и излезе в аут.

До края на срещата старозагорци опитаха да вкарат поне почетен гол, но така и не успяха да създадат повече чисти положения и мачът приключи при 2:0 в полза на червените.

ВЕРЕЯ - ЦСКА-СОФИЯ 0:2