Валенсия си свърши работата и чака грешка на Реал Мадрид

Отборът на Валенсия надви с 1:0 като гост Жирона в среща от предпоследния 37-и кръг на испанската Ла Лига. Трите точки на “прилепите” донесе Лусиано Вието с гол в 61-ата минута. Вието стигна до дъгата на наказателното поле на домакините и с блестящ изстрел не остави шансове на стража Ясин Буну.

В 77-ата минута домакините от Жирона бяха много близо до изравняване на резултата, но след удар с глава на резервата Майкъл Олунга топката срещна гредата.

Тимът на Валенсия, който вече си бе осигурил място в зона Шампионската лига през следващия сезон, е четвърти в класирането със 70 точки, а в последния кръг посреща изпадналия вече Депортиво Ла Коруня. "Прилепите" временно се доближиха на 2 точки до третия Реал Мадрид, който тази вечер приема Селта. Жирона пък заема 11-о място с 48 точки, а в последния си мач за сезона гостува на друг изпаднал тим - Лас Палмас.