Край! Хамбургер изпадна, часовникът спря, а феновете полудяха

Една легендарна история приключи. Единственият отбор, играл във всички сезони на Бундеслигата до този момент - Хамбургер ШФ, официално изпадна във второто ниво на германския футбол. Така популярният часовник на “Фолкспаркщадион”, отброяващ времето, през което "Шпорт ферайн" беше в елита, спря.

Това се случи при успеха на тима с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах) в последния кръг от немското първенство. В същото време обаче 16-ият Волфсбург победи Кьолн с 4:1 и така обезсмисли днешния успех на Хамбургер. Така домакините завършиха на предпоследното 17-о място с 31 точки, с две по-малко от “вълците”.

Привържениците на Хамбургер ШФ приеха болезнено отпадането и сътвориха хаос. Около 60 секунди преди края, когато вече отдавна беше ясно, че отборът потегля надолу, ултрасите засипаха терена с бомбички и направиха голям пожар в зоната зад едната врата. Имаше сериозна опасност от нахлуване на игрището, но стюардите и полицията бяха подготвени. Огромен брой служители на реда успяха да овладеят положението. За около десетина минути преди това обаче запалянковците не спряха да аплодират играчите.

Иначе головете отбелязаха Арън Хънт (11’ д) и Люис Холтби (63’) за победителите и Йосип Дърмич (28) за загубилите.

Борусия (М) приключи кампанията на 9-а позиция с 47 пункта.

Домакините започнаха мача с натиск, който доведе до дузпа в тяхна полза в 11-ата минута, когато Денис Закария игра с ръка в наказателното си поле. Арън Хънт застана зад топката и хладнокръвно я прати в мрежата за 1:0.

След известно време играчите на Гладбах се поокопитиха и в 28-ата минута съумяха да изравнят след самостоятелна акция на Йосип Дърми.

Играчите на Хамбургер излязоха много настървени след почивката и организираха атака след атака. Усилията им бяха възнаградени в 63-ата минута, когато Холтби прецизно прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от фантастичния в този мач Ян Зомер.

Подемът в играта на "Шпорт ферайн" секна в 71-ата минута, когато Боби Ууд получи втори жълт и съответно червен картон.