Айнтрахт слезе от европейския влак на гара Гелзенкирхен

Футболистите на Шалке 04 играха единствено и само за себе си в последния кръг на Бундеслигата и поне засега свалиха Айнтрахт (Франкфурт) от европейския влак. “Кралскосините” затвърдиха второто си място в Бундеслигата с домакински успех над неособено стабилния в последно време отбор на “орлите”, а освен че взеха реванш за загубат от този съперник в турнира за Купата на Германия, прекършиха мечтите на гостите за директно класиране в евротурнирите чрез позицията им в първенството.

Останалите мачове от кръга и най-вече този между Байерн (Мюнхен) и Щутгарт не се развиха по вкуса на Айнтрахт, а това изпрати франкфуртския клуб на осмо място в крайното класиране.
Така играчите на Нико Ковач ще трябва да спечелят финалния сблъсък в турнира за Купата, който ги противопоставя именно на шампионите от Бавария, ако искат да стигнат до Лига Европа наесен. Триумфът на Щутгарт в Мюнхен пък класира швабите за континенталната надпревара за сметка на днешния съперник на Шалке.

Единственият гол на “Фелтинс Арена” падна преди почивката. В 26-ата минута Гуидо Бургщалер прати топката във вратата на Лукас Храдецки с удар с глава, оползотворявайки центриране на Даниел Калиджури от статично положение за 1:0. В оставащите повече от 60 минути гостите се хвърлиха яростно в атака, а положения определено не липсваха, но те така и не успяха да намерят пътя към мрежата на Шалке, която в този мач бе пазена от двама вратари - Ралф Феерман преди почивката и Александер Нобел след паузата.

Освен трите точки за завършек на сезона, Шалке реализира гол в 28-ми пореден двубой. Единствената по-дълга серия в клубната история се простира в 33 срещи между април 1983 и април 1985 година.

Домакините финишират втори в крайното класиране с 63 точки - 21 по-малко от първия Байерн и 8 повече от третия Хофенхайм. Айнтрахт пък се срина до осмо място във финалното подреждане с общо 49 точки, губейки 4 от последните си 5 шампионатни мача.

Все пак на "орлите" им предстои още един мач преди края на сезона - финал за Купата срещу Байерн на 19 май на "Олимпиящадион" в Берлин. При победа те все пак ще участват в евротурнирите през идния сезон.