Лайпциг си осигури евротурнири със стил

Лайпциг си осигури участие в Лига Европа след победа с 6:2 при гостуването на Херта в последния кръг от Бундеслигата. Тимът на Ралф Хазенхютл завърши на шесто място в крайното класиране, докато берлинчани, които нямаше за какво да играят, завършиха десети.

Двубоят започна вихрено с три гола в първите осем минути. Лайпциг поведе, след като Упамекано засече центриране на Кампл от ъглов удар. Домакините веднага отговориха, като попадението падна отново след корнер. На другата врата Ибишевич се разписа. Адемола Луукман обаче бързо върна преднината на саксонци. Играещият под наем от Евертън нападател завърши атака, преминала през Кеита и Вернер. Последва малко по-спокоен период, но гостите продължиха да доминират и в 22-ата минута стигнаха до трети гол. Удар на Огюстин бе пуснат много леко от вратаря на Хетра Ярщайн.

Малко след почивката Тимо Вернер с хубав удар направи резултата 1:4, а в 54-ата минута Огюстин увеличи още повече аванса на Лайпциг. Гостите малко намалиха темпото, а Саломон Калу намали на 2:5. Въпреки направените смени и по-накъсаната игра остана време и за Брума да се разпише, правейки резултата 2:6.

ХЕРТА - ЛАЙПЦИГ 2:6