Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Очаквано: Волфсбург на бараж

Волфсбург победи с 4:1 изпадналия Кьолн и завърши на 16-о място сезона в Бундеслигата. За да запазят елитния си статут, "вълците" ще трябва да минат през бараж срещу Холщайн Кийл. Ако днес беше загубил, тимът на Бруно Лабадия щеше да поеме директно към Втора Бундеслига, защото Хамбургер ШФ се наложи с 2:1 над Борусия (Мьонхенгладбах). Победата на севрняците обаче се оказа без значение и те изпаднаха за пръв път в историята си.

Жошуа Гилавоги, Дивок Ориги, Робин Кнохе i Йоспи Брекало бяха точни за Волфсбург, а капитанът Йонас Хектор вкара почетния гол за "козлите", които финишират последни и след серия от 4 пореди загуби.
"Вълците" не искаха да оставят нищо на случайността, а това означаваше задължителна победа. За тяхна радост, футболистите на Кьолн излязоха крайно демотивирани и това си пролича още в първите секунди. Не беше изминала и минута от началото на двубоя, когато левият бек Уилям проби и центрира по земята, а Гилавоги с мощен шут откри резултата.

Дивок Ориги пропусна да вкара втори гол за Волфсбург, а след четвърт час игра Паул Верхаах и Янес Хорн се сблъскаха, което довеоде до принудителни смени и на двамата.
В 20-ата минута Зимон Тероде стреля опасно с глава, а в 32-ата Хектор направи нещо много красиво и смълча феновете на "Фолксваген Арена". Германският национал получи пас от Милош Йоич и с елегантен финт се освободи от двама защитници, а после още по-технично прехвърли Коен Кастеелс.

В края на полувремето удар на Ориги беше блокиран от защитник на Кьолн, а след изпълнението на корнера футболист на "козлите" изчисти топката от голлинията.

Волфсбург отново излезе напред в 54-ата минута. Незабележимият до момента Юнус Мали подаде на Дивок Ориги и белгиецът се реваншира за предишните си пропуски - 2:1. В 71-ата минута Робин Кнохе вкара трети гол за Волфсбург и интригата приключи. В края се разписа и Йосип Брекало.

"Вълците" събраха 33 точки, а това бе едва шестата им победа през сезона.