Байерн сам си развали празника (видео)

В очакване на награждаването си за шампион на Бундеслигата отборът на Байерн (Мюнхен) изигра един от най-посредствените си мачове през последните години и загуби с 1:4 от Щутгарт в двубой от последния кръг. След неговия край препълненият “Алианц Арена” видя как баварците вдигат “Салатиерата”, но отличната атмосфера беше развалена донякъде от слабата игра на тима.

Даниел Гинчек даде изненадваща преднина на гостите в 5-ата минута, но в 21-ата Корентен Толисо изравни. В 42-ата Донис отново донесе аванс на Щутгарт. В 52-ата Шадрак Аколо покачи на 3:1, а след още три минути Гинчек заби четвърти гол.

С този успех Щутгарт финишира на седма позиция и сега ще стиска палци Байерн да спечели Купата на Германия, което ще го прати в Лига Европа.

Това беше последен мач за първенство в кариерата за наставника на баварците Юп Хайнкес, който след края на сезона се оттегля от професията.

Байерн (Мюнхен) - Щутгарт@@@

Роберт Левандовски беше титуляр, независимо че влезе в конфликт с треньора заради смяната си по време на предишната среща срещу Кьолн. През целия мач той се бореше за 30-ия си гол, но така и не стигна до него. Това обаче беше значение, защото полякът пак завършва като "Голмайстор на Бундеслигата".

Подписалите нови договори ветерани Франк Рибери и Рафиня бяха в стартовите 11, но ясно се видя, че бразилецът е далеч от нивото за Байерн.

Мюнхенци излязоха за първи път с екипа си за следващия сезон. Запалянковците обаче не го харесаха и издигнаха плакати срещу избора на клуба.

Голаджията на Щутгарт Марио Гомес пропусна двубоя на "Алианц Арена", защото вчера стана баща.

Хамес Родригес стреля опасно още във 2-ата минута, но изненадващо топката посети първо мрежата на Байерн. Това се случи в 5-ата минута, когато Анастасиос Донис като на шега премина през няколко защитници и асистира на Гинчек на празна врата.

Само четири минути по-късно Щутгарт беше на крачка от второ попадение, но Свен Улрайх спаси шута на Шадрак Аколо.

Байерн (Мюнхен) - Щутгарт 1:4@@@

В 16-ата минута Рафиня се реваншира за грешката си при гола и предотврати излизане на Гинчек сам срещу вратаря.

Малко след това Байерн все пак успя да изравни. В 21-ата минута Левандовски беше спънат в наказателното поле, но съдията пусна авантаж и Толисо реализира за 1:1.

В 36-ата френският халф на шампионите се озова сам срещу Рон-Роберт Цийлер, но изстрелът му беше слаб и стражът отрази.

В 42-ата играчите на Байерн отново "заспаха" и Донис, след като взе топката от Тиаго Алкантара, задмина Никлас Зюле и технично порази мрежата за 1:2.

На почивката Хьонес вкара Хави Мартинес на мястото на Толисо, но нищо не се промени. Момчетата на Тайфун Коркут набързо нанизаха още два гола чрез Аколо и Гинчек и в 55-ата минута резултатът вече беше 4:1 в тяхна полза.

След известно време Байерн заигра едновревренно със Сандро Вагнер и Левандовски, но промяна нямаше и домакините така и не стигнаха дори до второ попадение.