Фрайбург завърши сезона оптимистично

Тимът на Фрайбург завърши сезона в германското първенство с победа. В последния 34-и кръг на Бундеслигата Фрайбург надигра с 2:0 като домакин Аугсбург в среща, която на практика нямаше никакво значение за крайното подреждане.

И двете попадения бяха реализирани през второто полувреме. В 49-ата минута Николас Хьофлер изненада отбраната на гостите и с удар от въздуха след центриране отдясно изпрати топката в мрежата зад Андреас Луте. В 65-ата минута Тим Клайндиенст оформи крайния резултат, след като се откъсна напред след грешка на защитник на Аугсбург и с удар по земя преодоля Луте.

Фрайбург зае 15-а позиция в крайното класиране с 36 точки, финиширайки на 3 точки над опасната зона. Аугсбург е 12-и с 41 точки.