Германия

Хофенхайм удари Борусия (Д) в битката за третото място, съдбата пощади "жълто-черните" (видео)

12 май 2018 | 18:26 - Обновена
Отборът на Хофенхайм победи с 3:1 у дома Борусия (Дортмунд) и завърши на трето място в крайното класиране на Първа Бундеслига за сезон 2017/2018, измествайки от тази позиция "жълто-черните". Двубоят между двата тима от последния 34-и кръг на Бундеслигата днес бе и пряк сблъсък за третото място, като дортмундци се нуждаеха от равенство или загуба с един гол разлика, за да задържат позицията си, но не успяха да изпълнят задачата. Нещо повече, Борусия бе на косъм да се размине с място в Шампионската лига, защото при победа на Байер (Леверкузен) с 4 гола разлика срещу Хановер 96, "аспирините" щяха да изпратят тима от Дортмунд на пето място. Това в крайна сметка не се случи, тъй като Байер спечели с 3:2, но до броени минути преди края резултатът бе 3:0.

В края на краищата Хофенхайм финишира на трето място с 55 точки. Борусия (Дортмунд) е на четвърта позиция, също с 55 точки. Пак с 55 точки, но на пето място завърши Байер (Леверкузен).

Андрей Крамарич бе точен в 26-ата минута за домакините днес, а в 58-ата минута Марко Ройс изравни. В 63-ата минута Адам Салай бе точен за 2:1, а Павел Кадержабек реализира попадението за 3:1 в 74-ата минута.

Стражът на Хофенхайм Оливер Бауман направи добро спасявене след шут от близко разстояние на Рафаел Герейро в 18-ата минута, а 2 минути по-късно Роман Бюрки бе тестван от Андрей Крамарич и вратарят на дортмундци бе на мястото си.

В 26-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на Хофе в резултата, но играчите на Юлиан Нагелсман трябва да благодарят най-вече на Роман Бюрки. Стражът на Борусия се засуети с топката в крака пред собствената си врата, бе поставен под напрежение от играч на Хофе и сбърка, подавайки я право на Андрей Крамарич. Хърватският нападател се ориентира много бързо в ситуацията и с точен изстрел в долния ляв ъгъл на Бюрки направи резултата 1:0.

Андре Шюрле пропусна много добра възможност за гол за Борусия малко след това, но като цяло пред вратата на гостите изглеждаше по-горещо през първата част.

В началото на второто полувреме Адам Салай пропусна прекрасен шанс за 2:0, като в тази ситуация Бюрки направи ключово спасяване с крак.

В 58-ата минута Марко Ройс изравни за Борусия. Той направи отлична комбинация с Герейро и от съвсем близко разстояние преодоля Бауман - 1:1.

Много бързо обаче Адам Салай възстанови преднината на домакините от един гол в резултата. Унгарският нападател бе изведен очи в очи с Бюрки в наказателното поле на гостите и майсторски копна топката, изпращайкия в мрежата зад стража на “жълто-черните”.

В 74-ата минута нещата придобиха драматичен характер за дортмундци, тъй като Павел Кадержабек бе точен за 3:1. След изпълнение на фаул и разбъркване пред вратата на Бюрки, Кадержабек се оказа най-съобразителен и успя да изпрати топката в противниковата врата.

В заключителните минути играчите на Борусия по-скоро се опитваха да не допуснат повече голове във вратата си, отколкото да опънат противниковата мрежа, но въпреки че трябваше да треперят до последно, успяха да се доберат до място в зона Шампионска лига.

Робин Хак Робин Хак37
90' Роман Бюрки  Роман Бюркиизлиза
Роман Вайденфелер  Роман Вайденфелервлиза
Марк Утизлиза Марк Ут  88'
Робин Хаквлиза Робин Хак
Андрей Крамаричизлиза Андрей Крамарич  80'
Еуген Поланскивлиза Еуген Полански
74' Андре Шюрле  Андре Шюрлеизлиза
Шинджи Кагава  Шинджи Кагававлиза
Павел Кадержабекгол Павел Кадержабек  73'
Стивен Цуберизлиза Стивен Цубер  65'
Надием Амиривлиза Надием Амири
Адам Салайгол Адам Салай  63'
58' Марко Ройс  Марко Ройсгол