Хофенхайм удари Борусия (Д) в битката за третото място, съдбата пощади "жълто-черните" (видео)

Отборът на Хофенхайм победи с 3:1 у дома Борусия (Дортмунд) и завърши на трето място в крайното класиране на Първа Бундеслига за сезон 2017/2018, измествайки от тази позиция "жълто-черните". Двубоят между двата тима от последния 34-и кръг на Бундеслигата днес бе и пряк сблъсък за третото място, като дортмундци се нуждаеха от равенство или загуба с един гол разлика, за да задържат позицията си, но не успяха да изпълнят задачата. Нещо повече, Борусия бе на косъм да се размине с място в Шампионската лига, защото при победа на Байер (Леверкузен) с 4 гола разлика срещу Хановер 96, "аспирините" щяха да изпратят тима от Дортмунд на пето място. Това в крайна сметка не се случи, тъй като Байер спечели с 3:2, но до броени минути преди края резултатът бе 3:0.

В края на краищата Хофенхайм финишира на трето място с 55 точки. Борусия (Дортмунд) е на четвърта позиция, също с 55 точки. Пак с 55 точки, но на пето място завърши Байер (Леверкузен).

Андрей Крамарич бе точен в 26-ата минута за домакините днес, а в 58-ата минута Марко Ройс изравни. В 63-ата минута Адам Салай бе точен за 2:1, а Павел Кадержабек реализира попадението за 3:1 в 74-ата минута.

Стражът на Хофенхайм Оливер Бауман направи добро спасявене след шут от близко разстояние на Рафаел Герейро в 18-ата минута, а 2 минути по-късно Роман Бюрки бе тестван от Андрей Крамарич и вратарят на дортмундци бе на мястото си.

В 26-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на Хофе в резултата, но играчите на Юлиан Нагелсман трябва да благодарят най-вече на Роман Бюрки. Стражът на Борусия се засуети с топката в крака пред собствената си врата, бе поставен под напрежение от играч на Хофе и сбърка, подавайки я право на Андрей Крамарич. Хърватският нападател се ориентира много бързо в ситуацията и с точен изстрел в долния ляв ъгъл на Бюрки направи резултата 1:0.

Андре Шюрле пропусна много добра възможност за гол за Борусия малко след това, но като цяло пред вратата на гостите изглеждаше по-горещо през първата част.

В началото на второто полувреме Адам Салай пропусна прекрасен шанс за 2:0, като в тази ситуация Бюрки направи ключово спасяване с крак.

В 58-ата минута Марко Ройс изравни за Борусия. Той направи отлична комбинация с Герейро и от съвсем близко разстояние преодоля Бауман - 1:1.

Много бързо обаче Адам Салай възстанови преднината на домакините от един гол в резултата. Унгарският нападател бе изведен очи в очи с Бюрки в наказателното поле на гостите и майсторски копна топката, изпращайкия в мрежата зад стража на “жълто-черните”.

В 74-ата минута нещата придобиха драматичен характер за дортмундци, тъй като Павел Кадержабек бе точен за 3:1. След изпълнение на фаул и разбъркване пред вратата на Бюрки, Кадержабек се оказа най-съобразителен и успя да изпрати топката в противниковата врата.

В заключителните минути играчите на Борусия по-скоро се опитваха да не допуснат повече голове във вратата си, отколкото да опънат противниковата мрежа, но въпреки че трябваше да треперят до последно, успяха да се доберат до място в зона Шампионска лига.

ХОФЕНХАЙМ - БОРУСИЯ (Д) 3:1
1:0 Крамарич (26)