Десетки състезатели участваха в кросовото бягане от Дяволския мост до Ардино

Десетки състезатели от София, Добрич, Кърджали, Ардино взеха участие във Второто кросово бягане от Дяволския мост до Ардино с дистанция седем километра. Организатори на спортната надпревара бяха община Ардино и Спортният клуб с ученици Алада.

За втора поредна година победител при мъжете стана 40-годишният софиянец Деян Атанасов, състезател на Спортния клуб по лека атлетика (СКЛА) Атлет стратеш – Ловеч”. Той пробяга 7-те километра за 26,16 минути.  Втори финишира с 28,16 мин.  лейтенант Цветан Бисеров от Ардино, който работи в Министерството на отбраната. На трето място е 17 годишният Екрем Хасан от Ардинo, който спря хронометрите на 32,58 мин.

При жените миналогодишната победителка Радосвета Симеонова от СКЛА Добруджа 99 от Добрич се наложи убедително с време 27,38 мин. Втора стана 16-годишната Стефани Стоянова от София с време 31,01 мин., а трета – Петя Христева  от Кърджали с 41, 14 мин.

Председателят на общинския съвет Сезгин Бярам, зам.-кметът на общината Наско Кичуков и председателт на Спортния клуб с ученици Алада Месут Хайрулов връчиха парични награди и грамоти на класиралите се в призовата тройка. А всички участници в състезанието получиха грамоти за участие. Най-младите участници в дистанцията бяха 12-годишните Сиделя Мутлу и Нуркан Халилходжа, а най-възрастният – 50-годишният д-р Гюнер Осман от Ардино. Общият награден фонд на състезанието бе 1 200 лв.

Сезгин Байрам поздрави всички участници, които показаха хъс и спортни умения по време на бягането. “За втори път състезанието се превърна в голям спортен празник за малкия ни китен град. Надявам се, през годините инициативата да се превърне в традиция”, заяви той.

Победителят при мъжете Деян Атанасов сподели, че е останал доволен от много добрата организация. "Уникална природа, срещнах приятни хора. Изминах разстоянието доста внимателно и леко, тъй като предстои традиционният маратон във Варна“, заяви Атанасов.

Шампионката при дамите Радосвета Симеонова отбеляза, че за втори път с удоволствие идва в Ардино, за да участва в надпреварата. “Дистанцията от седем километра бе една лека тренировка за предстоящия маратон във Варна. Надявам се, този крос да стане традиционен, за да привлича състезатели от различни краища на страната. Тук природата е възхитителна и си заслужава да бъде видяна”, заяви Симеонова.

Организаторите на спортното мероприятие изказаха искрените си благодарности към Евгений Смирнов, управител на военно-спортния клуб „LASERWAR Balkans” за подетата инициатива, както и към управителя на фирма „Панорама 2000“ Евгин Мехмед, който осигури минерална вода за всички участници в състезанието.