Гинган спъна Марсилия в похода към ШЛ

Отборите на Гинган и Олимпик Марсилия не успяха да се победят в истински трилър от 37-ия кръг на Лига 1. Срещата помежду им на стадион “Рудуру” завърши при резултат 3:3. Това обаче не бе никак добра новина за гостите, които изпуснаха две важни точки в битката за класиране в Шампионската лига, които могат да бъдат фатални. Клеман Грение реализира 2 гола за домакините в 42-ата и 52-ата минута от дузпа, а третото попадение бе дело на Джими Бриан също от дузпа в 70-ата минута. За гостите пък се разписаха Валер Жермен във 2-ата и Флориан Товен в 14-ата и 81-ата минута.

Срещата започна отлично за марсилци, които набързо взеха преднина от два гола. Още във 2-ата минута Флориан Товен с меко центриране намери Валер Жермен в наказателното поле, а той с глава насочи топката във вратата за 0:1. След това в 14-ата минута Лукас Окампос центрира отляво и Товен с глава удвои преднината на гостите.

Гинган обаче показа, че няма да се предаде лесно и след като пропусна яколко положения, в 42-ата минута резултатът бе намален. Джими Бриан стреля мощно в напречната греда, след което топката се озова в Клеман Грение, който отбеляза отблизо за 1:2.

През второто полувреме домакините стигнаха и до пълен обрат с две дузпи. В 51-ата минута Окампос игра с ръка в наказателното поле и отново Грение реализира от бялата точка. В 69-ата минута пък Бриан изскочи зад защитата и е спънат от Стив Манданда за втора дузпа, а вратарят на гостите бе изгонен от игра. Самият Бриан изпълни наказателния удар и доведе нещата до 3:2.

Макар и с човек по-малко играчите на Олимпик се хвърлиха в атака и успяха да стигнат до изравняването в 81-ата минута, когато Буна Сар центрира по земя отдясно и Товен отблизо засече за 3:3.

До края и двата тима имаха своите шансове да потърсят крайния успех, но те не бяха материализирани. Домакините могат повече да съжаляват, като в добавеното време удар на Кристоф Кербрат бе избит от защитник на голлинията.

Така Марсилия остава на 4-ата позиция в таблицата със 74 точки, колкото има и третия Монако, който обаче е с мач по-малко. Гинган пък се намира на 10-ото място с 47 точки.