С новите попълнения Чехия удари драматично Русия

Капитанът Конър Макдейвид отбеляза хеттрик при победата на Канада с 5:0 срещу Норвегия на световното първенство по хокей на лед, докато Чехия надви Русия с 4:3 след продължение. По-рано през деня САЩ спечели с 3:2 срещу Латвия за четвъртата си поредна победа в турнира, а Словакия се наложи над Франция с 3:1 и запази шансове за четвъртфиналите. Бо Хорват вкара останалите два гола за канадците срещу норвежците, а вратарят Къртис Макелини направи само девет спасявания за шутаута.

"Отново си свършихме работата по перфектен начин. Ставаме все по-силни с развитие на турнира, а това е най-важното в подобни надпревари. Искаме да спечелим всички мачове до края", каза Макдейвид, който наскоро спечели втория си трофей в НХЛ за играч с най-много точки през сезона. До момента в Дания той има четири гола и шест асистенции.

Давид Пастърнак и Давид Крейчи от Бостън Брюинс се присъединиха към чешкия национален отбор в четвъртък сутринта, а часове по-късно присъствието им се усети и те помогнаха за победата с 4:3 над Русия след продължение. Пастърнак вкара два гола, включително победния при 1:37 минути до сирената, а Крейчи завърши срещата с попадение и три асистенции. Никита Нестеров, Михаил Григоренко и Александър Барабанов вкараха за руснаците, които не допуснаха голове в предишните си три мача.

Швеция е лидер в група "А" с актив от 12 точки и две пред Русия, докато Швейцария и Словакия са трети и четвърти съответно с девет и седем точки. Чехите са пети с шест. В група "Б" води САЩ с десет точки, колкото има и Канада след четири мача. Финландия заема третото място с девет пункта, а Латвия е на четвърто с шест.