Ботев (Пд) зарадва Левски с бой над Берое! Хубави голове, кръв и нерви в Битката за Тракия (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) победи Берое с 2:1 в дербито на Тракия и охлади амбициите на старозагорци да изместят Левски от третото място. Резултатът откри Мартин Камбуров в 43-ата минута със своя гол №202 в българския футболен елит. Жоао Пауло изравни в 51-ата минута с хубаво изпълнение с десния крак. В края бразилският ас донесе успеха на "канарчетата" с второ попадение, дошло след чудесен пас на капитана Тодор Неделев.

Срещата се игра на стадиона в пловдивския квартал Коматево пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев. При победа гостите щяха да изместят Левски от третото място в Първа лига. Това стана, но за малко в хода на двубоя, след което дойдоха двата гола на героя Жоао Пауло. В средата на втората част Карлос Охене и Густаво Алфонсо бяха изгонени от игра за непозволени действия.
Ботев(Пловдив) - Берое@@@
В 13-ата минута Георги Аргилашки спаси първото опасно положение в срещата. Жоао Пауло се оказа в близост до вратаря на Берое, но последният успя да блокира удара на нападателя на "канарчетата" от малък ъгъл.

В 17-ата минута бекът Филип Филипов нанесе красив шут от воле, но топката се спря в страничния стълб на вратата на гостите.

Последваха позиционни минути, за да се стигне до 34-ата минута, когато капитанът на Ботев Тодор Неделев опита мерника си от пряк свободен удар. Бившият играч на Майнц 05 обаче стреля покрай вратата.
Минутка по-късно Аргилашки трябваше да отбива шут на Неделев, което още повече затвърди впечатлението за много по-стойностната игра на домакините в първия половин час от мача.
И докато "канарчетата" диктуваха събитията, дойде 43-ата минута, в която се радваха заралии. Красива комбинация между Мартин Камбуров и Борислав Цонев изведе голаджията на Берое на стрелкова позиция. Последва елегантно копване, което матира стража Даниел Кайзер - 1:0 за гостите! Радостта на бившата звезда на Локомотив (Пловдив) ядоса феновете на Ботев, които го "наградиха" с мощна порция освирквания.

В 51-ата минута домакините изравниха резултата. Жоао Пауло получи пас вляво от Густаво Алфонсо, нагласи топката на своя десен крак и с хубав изстрел в далечния ъгъл порази мишената - 1:1.
В 63-ата минута гостите останаха с човек по-малко на игрището, след като реферът Николай Йорданов показа втори жълт картон на Карлос Охене. Ганайският футболист извърши нарушение отзад, но някои не се съгласиха, че това е фаул за втори жълт картон. Така или иначе Охене трябваше да напусне терена, въпреки че бурно ръкомахаше, недоволен от съдийското отсъждане.

Численото равенство бе възстановено бързо. В 68-ата минута нападателят на пловдивчани Густаво Алфонсо удари с бутоните в лицето Матеус Леони, което му отреди заслужен червен картон за опасна игра. Крайният защитник на Берое пък бе изнесен на носилка с окървавено лице.
В 75-ата минута Жоао Пауло поиска дузпа след сблъсък с Камен Хаджиев в пеналта на Берое, но повторенията показаха, че решението на арбитъра да не отсъди наказателен удар е правилно.

В 87-ата минута Мартин Райнов можеше да донесе скъпоценните три точки на заралии, но шутът му от 12-13 метра излезе в аут.
Отговорът на "жълто-черните" не закъсня и бе решаващ. В 88-ата минута Тодор Неделев пусна майсторски пас вляво към Жоао Пауло, а голаджията порази мрежата за 2:1. Така радостта остана за вдъхновените домакини, а поуката за гостите, които не успяха да изместят Левски от топ 3.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:1