Брюж е на една победа от титлата (видео)

Шампионът на Белгия Брюж направи решителна крачка към защитата на титлата си. “Синьо-черните” победиха с 3:1 като гост Шарлероа и още в края на седмицата могат да празнуват, ако спечелят като гост на Стандард (Лиеж).

Срещата не започна добре за Брюж и Кавех Резаеи откри от дузпа за Шарлероа в 18-ата минута. След почивката обаче само в рамките на 10 минути гостите обърнаха нещата в своя полза с голове на Рууд Вормер, Ханс Ванакен и Йеле Фосен.

В друг мач от 8-ия кръг на плейофите в първата шестица Андерлехт загуби на собствен терен от Стандард с 1:3 и се прости с надеждите си за първото място, въпреки че само преди няколко дни победи Брюж в прекия двубой помежду им.

Стандард е отборът в най-добра форма от началото на плейофите и има възможност да атакува титлата. При победа над Брюж в неделя, тимът от Лиеж ще е само на точка зад шампионите.

В битката за 4-ото място, осигуряващо участие в Лига Европа, Гент направи 1:1 като гост на Генк и изпреварва шарлероа само по голова разлика.