Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Дел Потро отпадна в Мадрид

Аржентинецът Хуан Мартин дел Потро отпадна от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Мадрид, след като сърбинът Душан Лайович записа пълен обрат и спечели срещата от третия кръг с 3:6, 6:4, 7:6(6).

Дел Потро контролираше мача и стигна до два пробива в първия сет, но Лайович, който е 95-и в света и с 89 места зад своя съперник, запази самообладание и стигна до изненадата. Той спечели пробив в средата на втория сет и го спечели с 6:4, а в последния стигна до тайбрек. В него двамата тенисисти направиха много грешки в подаването си, но Лайович записа четири срещу три минипробива и спечели с второто си разиграване за мача.

Това беше първа победа в кариерата на сърбина над тенисист от топ 10 в световната ранглиста. Негов съперник в следващия кръг ще бъде южноафриканецът Кевин Андерсън, който надви с 6:3, 7:6(7) германеца Филип Колшрайбер.

Британецът Кайл Едмънд продължи с брилянтното си представяне на турнира в Мадрид, след като се класира за четвъртфиналите. Ден след успеха си в три сета над бившия номер 1 в света Новак Джокович, Едмънд се справи с 6:3, 6:3 и с белгиеца Давид Гофен, поставен под номер осем в схемата на турнира.

Срещата започна отлично за Едмънд, който направи пробив още в първия гейм, а с нов такъв затвори първия сет. Британецът продължи да играе много стабилно на свой сервис, като освен това отново успя да пробие подаването на съперника си в шестия гейм и макар да пропусна два мачбола след това, при третия успя да си вземе мача.

За 23-годишния Едмънд това ще бъде първи четвъртфинал на турнир "Мастърс", а за място на полуфиналите първата ракета на Великобритания ще спори с канадеца Денис Шаповалов. Той победи сънародника си Милош Раонич с 6:4, 6:4.