45-годишен работник в автомивка спря Кариана за разгром

Шампионът на Северозападната Трета лига – Кариана (Ерден), победи у дома сериозно застрашения от изпадане Мизия (Кнежа) с 2:0. Двубоят е от 26-ия кръг на първенството. Селекцията на Атанас Джамбазки можеше да разгроми съперника, но вратарят Румен Белегански отчая нападателите от Ерден.

45-годишният Белегански е работник в автомивка. Далновидният ход да го привлече в Мизия е на играещия треньор Димитър Петров, тъй като и двамата вратари бяха контузени в предишните мачове.

Първото полувреме днес в Ерден беше слабо, особено за домакините. Те се активизираха след почивката и почти всяка тяхна атака вещаеше голова опасност. В 60-ата минута Белегански изби коварна топка, но връхлитащият Лионел Матадос я носочи в мрежата.

Второто попадение реализира Цветомир Тодоров в края на срещата с удар от границата на наказателното поле. Три пъти гредите помогнаха на Белегански след удари на Матадос, Тодоров и Николай Николов. Останалото спаси вратарят от Кнежа.