Шарапова e на 1/4-финал в Мадрид, Мугуруса отпадна

Шампионката от 2014 година Мария Шарапова (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6.69 милиона евро. Рускинята победи Кристина Младенович (Франция) с 6:3, 6:4 за 1:32 часа.

Шарапова отстъпваше с 1:3 в първия сет, но след това спечели пет поредни гейма, а във втората част направи пробив за 4:3, които се оказа достатъчен, за да приключи мача.

Рускинята завърши мача с 30 печеливши удара и 20 непредизвикани грешки.

Шарапова ще играе на четвъртфиналите срещу Кики Бертенс (Холандия), която елиминира втората поставена Каролин Вожняцки (Дания) с 6:2, 6:2.

Поставената под номер 3 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) отпадна в третия кръг след загуба от Даря Касаткина (Русия) с 2:6, 6:4, 3:6 за 2:28 часа.

Рускинята спечели 64 процента от точките си от първи сервис и направи шест пробива в мача. Испанката игра много слабо и завърши с цели 64 непредизвикани грешки.

Следващата съперничка на Касаткина е двукратната шампионка Петра Квитова (Чехия).