Севиля отдалечи Реал Мадрид от второто място (видео + галерия)

Севиля победи у дома Реал Мадрид с 3:2 в последния двубой от 34-ия кръг на Примера дивисион. Гостите от Мадрид играха с доста от резервите, като големият отсъстващ беше Кристиано Роналдо. След загубата Реал Мадрид остана със 72 точки и три кръга преди края изостава на 3 от втория Атлетико Мадрид. Севиля пък събра 54 и върви седми, а с успеха тази вечер андалусийци прекъснаха серията от девет мача без победа.

Резултатът на "Рамон Санчес Писхуан" беше открит от Висам Бен Йедер в 25-ата минута, като завърши светкавична атака, а в ролята на асистент влезе Луис Муриел. В края на полувремето андалусийците стигнаха до втори гол, след като се разписа и Лаюн. В 84-ата минута преднината на набъбна след автогол на Серхио Рамос, който преди това пропусна дузпа. Четири преди края на редовното време Реал успя да върне един гол чрез Борха Майорал, а в добавеното време Серхио Рамос успя да са разпише от дузпа, отсъдена за удар без топка срещу играч на Реал.

¡Once inicial contra el @SevillaFC! #RMMovistar #HalaMadrid pic.twitter.com/rIddEh6vEZ

pic.twitter.com/Z5RRy0LRYx

Двубоят започна с много активна игра и на двата отбора, като още във втората минута Марко Асенсио изведе Лукас Васкес на добра позиция пред вратата на Севиля, но футболистът на Реал беше в засада. Натискът на Реал се засили и на два пъти футболистите от Мадрид получиха право да изпълнят статични положения от удобни позиции, но не намериха вратата. Севиля успя да изравни играта, а удари към вратата отправиха Франко Васкес и Бен Йедер. Реал продължи да натиска съперника, като в 14-ата минута удар на Касемиро от фаул намери долния ъгъл на вратата, но Сория спаси. Минута по-късно Ковачич изведе чудесно Карим Бензема зад защитата, но французинът се оказа в засада. В 18-ата минута Марко Асенсио отправи опасен удар с десния крак, но топката мина отляво на вратата.

Севиля - Реал Мадрид@@@

Нападателите на Реал продължиха да пропускат, а липсата им на концентрация пред гола беше наказана от Севиля в 25-ата минута. След бърза контраатака топката попадна у Луис Муриел, който с глава я насочи в наказателното поле към връхлитащия Бен Йедер. Серхио Рамос закъсня с намесата и така нападателят на домакините успя да нанесе удар под плонжа на Касийя и да открие резултата.  Голът даде самочувствие на Севиля, като атаките на домакините станаха по-опасни, а в 32-ата минута Клеман Ленгле беше близо до втори гол.

Такъв едва не падна в 42-ата, когато топката беше опасно насочена към опразнената врата, но в последния момент Начо Фернандес успя да я изчисти почти от голлинията. В самия край на първото полувреме Севиля стигна до втори гол. Футболистите на Реал не успяха да изнесат топката, тя бързо беше върната в тяхното поле, където беше насочена към Стивън Нзонзи, който успя да подаде на намиращия се вдясно от вратата Мигел Лаюн, който за втори път опъна мрежата зад Касийя.

Гостите тръгнаха в атака от първата минута на второто полувреме, като в 47-ата минута Лукас Васкес стреля силно, но съвсем малко не достигна топката да влезе във вратата. В 55-ата минута Серхио Рамос пък изпълни фаул, но не намери вратата.

Две минути по-късно Реал Мадрид пропиля възможност да намали, след като получи право да изпълни дузпа за нарушение срещу Лукас Васкес. С изпълнение се нагърби Серхио Рамос, чийто силен удар срещна напречната греда и се върна в полето и така резултатът се запази. В следващата атака Реал можеше да получи трети гол, но отново самоотвержева намеса на защитник в синьо се оказа решителна след удара на Муриел.

Третият гол във вратата на Реал стана факт в 83-ата минута, когато Серхио Рамос си отбеляза автогол. Мадридчани все пак успяха да върнат едно попадение в 86-ата, когато Борха Майорал успя да се разпише с глава след центриране пред вратата. В добавеното време реферът даде втора дузпа за Реал за удар без топка срещу играч на гостите, която този път беше реализирана от Рамос, но за повече нямаше време.