Шампионите подобриха още три рекорда (видео)

Шампионът Манчестър Сити постигна очакван успех с 3:1 над Брайтън в последния си домакински мач за сезона. Двубоят, който бе отложена среща от 31-вия кръг, влезе в историята на Премиър лийг, тъй като в него "гражданите" подобриха цели три рекорда.

Селекцията на Джосеп Гуардиола записа 31-вата си победа, подобрявайки рекорда на Челси (30 т.) от миналия сезон. Освен това Манчестър Сити вече има 97 точки, с което подобри постижението на Челси (95) на Жозе Моуриньо от 2005 година. "Небесносините" вече имат 105 гола в Премиър лийг от началото на кампанията, като по този начин подобриха още един рекорд на "сините от Лондон" - от сезон 2009/10.

Данило откри резултата в 16-ата минута, а Леонардо Уйоа изравни в 20-ата. Бернардо Силва отново изведе домакините напред в 34-тата минута. Това попадение бе под №104 за "гражданите" в Премиър лийг от началото на сезона, като  с него шампионите подобриха споменатия рекорд на Челси от сезон 2009/10 за брой отбелязани попадения в рамките на една кампания. В 72-рата минута Фернандиньо оформи крайния резултат.

Брайтън вече си гарантира оставането в Премиър лийг с победата над Манчестър Юнайтед миналия петък.

Домакините за първи път играха днес с екипа си за следващия сезон.

Туре Яя, за когото това бе е последен мач с фланелката на  "гражданите" на "Етихад", изведе отбора с капитанската лента. Иначе Гуардиола беше направил общо осем промени. Само Фернандиньо, Льорой Сане и Габриел Жезус запазиха местата си в сравнение с предишния двубой.

Леонардо Уйоа започна в атака за "чайките" за сметка на Глен Мъри.

В десетата минута домакините предвкусваха гола, след като Фернандиньо проби и пусна към Гюндоган, но ударът на германеца бе блокиран в последния момент от Дъфи. Брайтън отговори с опасен изстрел на Нокер от 25 метра, след който топката премина встрани от целта.

В 16-ата Сити обаче взе аванс. Сане проби, тръгвайки от своята половина, след което изведе Данило зад отбраната. Бразилецът стреля в левия ъгъл за 1:0. Бранителите на Брайтън претендираха за засада, но такава не бе отсъдена.

Само четири минути след това гостите изравниха. Клаудио Браво напусна вратата си, за да попречи на Прьопер, който проби отдясно. Стражът обаче не успя да спечели това единоборство и холандецът центрира почти от аутлинията. Уйоа засече с глава от малкото наказателно поле - 1:1.

В 34-тата минута Бернардо Силва възстанови преднината на Сити, отбелязвайки исторически гол - 104-ти за шампионите в Премиър лийг през този сезон. Сане проби отляво, след което центрира към далечната греда, където чакаше португалецът - 2:1.

Манчестър Сити - Брайтън@@@

В 58-ата минута Нокер пропусна страхотна възможност да изравни, след като отблизо стреля високо над гредата. Жезус пък не успя да засече добре с глава центриране на Фернандиньо. Именно бразилският халф направи 3:1 в 72-рата минута. Гюндоган изпълни късо корнер към Сане, който намери непокрития Фернандиньо. Последният стреля в левия ъгъл, вкарвайки 105-ия гол за "гражданите".

В края удар на Данило от фаул срещна гредата.

Манчестър Сити е на три точки от кота 100. Брайтън заема 14-а позиция с 40 пункта.