Хъдърсфийлд се спаси на "Стамфорд Бридж" и минимализира шансовете на Челси за топ 4 (видео)

Хъдърсфийлд измъкна изключително важна точка от гостуването си на "Стамфорд Бридж", след като завърши 1:1 с Челси в отложен двубой от 35-ия кръг на Премиър лийг. Така "териерите" си гарантираха оставането в елита, а лондончани се отдалечиха от топ 4, тъй като изостават на две точки от отбора на Ливърпул, който дори с равенство у дома срещу Брайтън в последния кръг ще си гарантира ново участие в Шампионската лига. Лоран Депоатр откри резултата в 50-ата минута, а Маркос Алонсо (62') изравни с щастлив гол. Силният натиск на домакините до края не даде резултат, като голям принос за равенството имаше и стражът на Хъдърсфийлд Йонас Льосъл, който направи страхотни спасявания.

Антонио Конте бе направил шест промени - Вилфредо Кабайеро започна на вратата. Андреас Кристенсен, Давиде Дзапакоста, Вилиан, Педро Родригес и Алваро Мората също бяха титуляри. Тибо Куртоа не попадна в групата, тъй като е получил контузия в гърба, а Еден Азар и Оливие Жиру останаха на скамейката за началото.

Дейвид Вагнер бе предприел три корекции - Филип Билинг, Ражив Ван Ла Пара и Лоран Депоатр стартираха.

Още в шестата минута Льосъл спаси удар на Алонсо, а в 12-ата Рюдигер пропиля стопроцентова възможност. Фабрегас центрира от корнер, Аспиликуета отклони с глава към далечната греда, където германецът бе оставен сам, но от два метра стреля встрани от вратата.

В 42-рата минута домакините пропуснаха нова огромна възможност. Канте изведе Мората очи в очи с Льосъл. Испанецът обаче реши да не стреля, а да заобикаля вратаря.  Докосването му не беше добро и топката му избяга. Това скъси ъгъла за Мората, който потърси подаване успоредно на голлинията, но не успя да намери свой съотборник.

Челси - Хъдърсфийлд@@@

Пет минути след подновяването на играта гостите наказаха тези пропуски. Шиндлер отне от Вилиан в средата на терена, като домакините претендираха за нарушение срещу бразилеца. Такова не бе отсъдено, а топката стигна до Мууй, който изведе Депоатр от дълбочина. Кабайеро излезе напред и се сблъска с Депоатр, който остана на краката си и прати топката във вратата.

Оливие Жиру и Еден Азар се появиха в игра и Челси натисна здраво. В 62-рата минута Алонсо изравни с голяма доза късмет. Вилиан центрира отляво, Йоргенсен изчисти силно с крак, но топката рикошира в лицето на играча на Челси и влезе във вратата.

В 84-тата минута домакините бяха много близо до пълен обрат, но удар на Кристенсен с глава бе избит от Льосъл, след което топката срещна и гредата.

Минута преди края вратарят на Хъдърсфийлд отново се намеси блестящо, след като този път спаси опасен удар на Мората.

Челси е на пето място със 70 точки. Лондончани изостават на две точки от Ливърпул и на четири от Тотнъм който излезе на трето място. Хъдърсфийлд вече има 37 точки и е на четири от зоната на изпадащите.