Купата е за Шахтьор, Динамо (К) остава с празни ръце (видео)

Шахтьор (Донецк) спечели Купата на Украйна за рекорден 12-и път. Във финала в Днепропетровск "миньорите" победиха с 2:0 Динамо (Киев) и са много близо до дубъл, след като и в първенството имат солидна преднина пред столичния гранд.

Факундо Ферейра и Ярослав Ракицкий вкараха головете за тима на Пауло Фонсека. Шахтьор триумфира с националната купа за трети пореден сезон и вече има една купа повече от Динамо.
Преди почивката и двата тима имаха шансове да поведат, но през второто полувреме Шахтьор изцяло доминираше и заслужено стигна до крайния успех. В 47-ата минута Богдан Бутко центрира от десния фланг и Ферейра не сбърка на празна врата. Малко по-късно Беседин можеше да изравни, но Андрий Пятов спаси.

В 61-ата минута централният защитник Ярослав Ракицкий стреля силно от пряк свободен удар, а стражът на Динамо Денис Бойко се хвърли в обратния ъгъл и направи 2:0. До края пропуски на Бенямин Вербич и Диумерси Мбокани попречиха на Динамо да върне интригата.

Балансът между двата отбора във финални мачове вече е 5:5.

Още тази седмица Шахтьор може да оформи дубъла си, защото два кръга преди края на сезона има аванс от 5 точки пред Динамо.