Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Отбор на 5 години спечели Купата на Русия (видео)

Отборът на Тосно е новият носител на Купата на Русия. Новакът в Премиер лигата победи с 2:1 втородивизионния Авангард (Курск) в най-неочаквания финал в последните години. Срещата се игра пред 40 373 зрители на новия стадион във Волгоград. В герой за тима на Дмитрий Парфьонов се превърна Резиуан Мирзов, който вкара победния гол в 80-ата минута.

Тосно е основан през 2013 година и това е първият голям успех в историята на клуба. Той му гарантира и участие в груповата фаза на Лига Европа.
Любопитното е, че само след няколко дни Тосно може да изпадне от Премиер лигата. Кръг преди края на сезона тимът е на предпоследното 15-о място и му предстои гостуване на Уфа.

На полуфиналите Тосно сензационно елиминира Спартак (Москва) след победа в столицата с дузпи, а Авангард отстрани Шинник.

Финалният сблъсък започна с ранен гол за символичните домакини. В 11-ата минута Иля Жигульов получи пас на ъгъла на наказателното поле и с хубаво центриране прати топката към Алексей Скворцов, който  я заби под гредата. Аванград отвърна много бързо. В 16-ата минута Илнур Алшин намери на добра позиция Игор Киреев, който се измъкна от Евгений Чернов и стреля точно в далечния ъгъл - 1:1.

През второто полувреме Тосно беше по-добрият отбор и стигна до решително попадение в 80-ата минута. Мирзов се освободи от противников защитник, а след това и вратарят Кобзев нямаше как да му попречи.