Вожняцки приключи в Мадрид, Плишкова ще отмъщава за сестра си

Втората в схемата Каролин Вожняцки отпадна в третия кръг на турнира на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 6.69 милиона евро. Датчанката, шампионка от Откритото първенство на Австралия през януари, загуби от Кики Бертенс (Холандия) с 2:6, 2:6 за час игра. На четвъртфиналите Бертенс ще играе срещу победителката от двубоя между Мария Шарапова (Русия) и Кристина Младенович (Франция).

Шестата поставена Каролина Плишкова (Чехия) елиминира номер 9 Слоун Стивънс (САЩ) с 6:2, 6:3 за 64 минути и в спор за място на полуфиналите ще играе срещу водачката в схемата и защитаващата титлата си от последните два сезона Симона Халеп.

По-рано днес румънката отстрани сестрата на Каролина - Кристина Плишкова. Чехкинята ще се опита да защити семейната чест. Каролина е в отлична серия на клей. Тя има осем поредни победи, след като започна сезона на червени кортове с титла в Щутгарт. Срещу Халеп обаче има само една победа от седем мача.

Номер 7 Каролин Гарсия (Франция) се класира за четвъртфиналите след успех над 11-а в схемата Юлия Гьоргес (Германия) с 6:2, 6:4 за 80 минути.