Над 100 състезатели ще карат през уикенда в Гран при на Левски по мотокрос

През идния уикенд мотополигон "Козар Белене" край град Левски ще бъде домакин на последния кръг от републиканския шампионат по мотокрос преди лятната му пауза, като в състезанията се очаква да се включат над 100 състезатели.

В клас МХ65 лидер в класирането с актив от 80 точки след два кръга е Живко Иванов (КТМ, Панчо рейсинг тийм), следван от Енис Байрамов (КТМ, Дамасцена Алба АСК, 70 точки), а трети е Мартин Ангелов (КТМ, Мото спорт Сливен, 56 точки). Битката между тримата ще бъде допълнена от завръщащия се от контузия Мирослав Димитров (Марица рейсинг тийм, КТМ), който сериозно изостава с точките.

Християн Георгиев (НСА Моторспорт, КТМ) оглавява класирането в МХ85 с актив от 82 точки, следван от Живко Богданов (МХ Мото, КТМ, 67т.).

В клас МХ2 с пълен актив от 100 точки е Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ). Той е начело на колоната от началото на шампионата и определя темпото на останалите пилоти.

При най-голямата кубатура до 450сс лидер със 100 точки е Адриан Радуца (Топ Крос ТЦС Отопени, Ямаха. Тони Цветков (Панчо Рейсинг Тийм, Ямаха, 80т.) е втори с 80, а трети е Калоян Илиев (Еърмакс Рейсинг, КТМ) със 68.

Третият състезател със 100-процентова успеваемост и 100 точки от началото на сезона е Мартин Тодоров (Еърмакс Рейсинг, Ямаха), който спечели в клас МХ в Севлиево.