Константин Василев и Мая Недялкова са шампионите на България в планинското бягане

Константин Василев (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) и Мая Недялкова (СК Стратеш Атлетик-Ловеч) спечелиха дългата дистанция на националния шампионат по планинско бягане в Тетевен. При мъжете Василев премина 30-километровата дистанция за 2:51:52 часа. Втори се нареди Мирослав Спасов (СК Младост 2012-Благоевград) с 3:01:52 часа. Трети завърши Милен Ковачков (Браун Тим - В.Търново) с 3:08:10 часа.

При жените Недялкова стигна до златния медал на 30 км с 3:24:50 часа. Втора се нареди Милка Михайлова (Дунав-Русе) с 3:45:30 часа, а трета по трасето завърши Милена Славова (Браун Тим - В.Търново) с 4:10:03 часа.