Погон загуби без Делев

Отборът на Погон загуби с 0:2 гостуването си на Шльонск (Вроцлав) от 5-ия кръг на плейофа за оцеляване в полската Ектракласа. Мачът бе без особено значение и за двата тима, които отдавна са сигурни в оцеляването си. Спас Делев не се появи в игра за гостите и изгледа срещата от резервната скамейка.

Погон трябваше да играе с човек по-малко от 13-ата минута, когато вратарят Лукаш Буджиек получи директен червен картон за груб фаул извън наказателното поле. Това оказа влияние на развитието на срещата и гостите не успяха да се противопоставят на своя съперник.

Шльонск откри резултата в добавеното време на първата част с гол на Чрапек. В 49-ата минута домакините стигнаха и до втори гол, дело на Пиеч за крайното 2:0.

С тази победа Шльонск се изкачи до 2-ата позиция в класирането с 44 точки. Погон е 4-и с 41 точки.