Саутхамптън спечели битката за спасение със Суонзи (видео)

Отборът на Саутхамптън спечели изключително ценна победа в гостуването си на Суонзи. "Светците" се наложиха с 1:0 на "Либърти Стейдиъм" в отложен мач от 31-ия кръг. Това бе пряк сблъсък между два от отборите, които се борят със зъби и нокти за оцеляването си в Премиър лийг. Именно заради това днешният успех бе с толкова голяма стойност за гостите. Големият герой пък бе Маноло Габиадини, който вкара единствения гол в 72-ата минута.

И двата тима имаха своите положения в мача, но Саутхамптън стоеше една идея по-добре от своя съперник. Чарли Остин се отличи с няколко сериозни пропуска пред вратата на Лукаш Фабиански, който правеше всичко възможно, за да опази вратата си "суха".

В 72-ата минута обаче защитата на Суонзи се пропука фатално. При един корнер Остин стреля мощно, защитник блокира удара му, но Габиадини бе заел добра позиция и отблизо довкара топката във вратата за 0:1.

Това се оказа и победният го в мача, като Саутхамптън вече има 36 точки и се изкачи до 16-ото място и така на практика се спаси от изпадане. Суонзи пък остава в опасната зона с 33 точки и ще трябва да се надява и на малко помощ от съдбата, ако иска да запази елитния си статут. За целта Хъдърсфилд трябва да загуби двата си оставащи мача с Челси и Арсенал, а "лебедите" трябва задължително да победят Стоук Сити в последния кръг.