Сандеция и Колев запазиха шанс за спасение с равенство в сблъсъка на дъното

Отборът на Сандеция (Нови Сонч) запази надежда за спасение, след като стигна до равенство 1:1 в гостуването си на Термалика от 5-ия кръг в плейофа за оставане в елита на Полша. Това бе пряк двубой между двата тима, заемащи последните две места във временното класиране, и реално ремито не бе най-желаният резултат, но все пак не бе и най-лошия. Българският нападател Алекс Колев изигра пълни 90 минути за гостите.

Термалика поведе в резултата още в 7-ата минута, когато Спиачка с глава порази вратата на съперника.

В 78-ата минута гостите се добраха до точката. Малковски получи пас пред наказателното поле и хладнокръвно прокара топката през краката на съперник и във вратата за 1:1.

Така Термалика остава на предпоследното 7-о място в класирането с 33 точки, а Сандеция е последен с 32 точки. Спасителната 6-та позиция в момента се заема от Пяст (Гливице), който е с 34 точки. До края остават да се изиграят два кръга.