Славчев помогна на Лехия за важна победа в битката за оцеляване (видео)

Отборът на Лехия (Гданск) постигна много важна победа в гостуването си на Пяст (Гливице) от 5-ия кръг в плейофа за оставане в Ектракласата. Възпитаниците на Пьотър Стоковиец се наложиха с 2:0 над един от преките си съперници в дъното на класирането и прибавиха ценни три точки в актива си. Българинът Симеон Славчев този път влезе като смяна в 76-ата минута и само две по-късно се отличи с асистенция за второто попадение на своя тим.

Лехия откри резултата в съмия край на първото полувреме с гол на Налепа, който бе оставен да овладее топката около точката на дузпата, да се обърне и да отбележи за 0:1.

В 78-ата минута Флавио Пайшао елегантно копна топката към Славчев, който с глава я продължи за Жоао Де Оливейра, а швейцарецът я прати във вратата за крайното 0:2.

Така Лехия събра актив от 37 точки и излезе на 5-ата позиция в класирането. Пяст пък вече е на 6-ата позиция с 34 точки.