Раонич изхвърли Григор от турнира в Мадрид (видео)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от канадеца Милош Раонич с 5:7, 6:3, 3:6 в мач от втория кръг на турнира от категорията "Мастърс" в Мадрид. Това бе първият им сблъсък на клей, като Димитров вече има две поражения от пет мача срещу този съперник. Срещата продължи точно 2 часа и се игра на втория по големина корт в комплекса "Каха Магика" в испанската столица - "Аранча Санчес". Поставеният под №3 Димитров се радваше на солидна подкрепа от страна на български фенове по трибуните, но в крайна сметка, след голяма битка, трябваше да преклони глава пред бившия №3 в света Раонич, който в момента е под №24 в ранглистата на ATP.

ПЪРВИ СЕТ:

Григор даде само точка на съперника си в първото си подаване в мача, а Раонич веднага след това отговори с гейм на нула за 1:1. После пък Димитров взе на нула втория си сервис-гейм в двубоя и отново излезе напред в резултата при 2:1.

Без да даде точка на Григор, Раонич за секунди изравни резултата на 2:2, а в петия гейм Димитров бе в доста сложно положение. Хасковлията загуби първите три точки в гейма, но после първият му сервис отново започна да функционира и нашето момче обърна резултата от 0:40. С пет поредни точки Димитров се пребори за гейма и поведе с 3:2.

Подаванията на канадеца обаче продължаваха да минават повече от гладко и резултатът бързо стана 3:3 след третия пореден сервис-гейм на нула за Раонич. В седмия гейм пък Димитров бе безмилостен и с гейм на нула пак излезе напред - 4:3.

Със страхотен бекхенд-ретур българинът спечели първата си точка на сервис на противника в осмия гейм. Григор посрещаше бомбите на канадеца на метри зад основната линия, но и това не му помагаше - Раонич бе безпощаден и взе подаването си на 15 - 4:4. Раонич взе две точки в следващото подаване на българина, но при 5:4 Григор изглеждаше малко по-близо до спечелването на първата част.

В 11-ия гейм Григор отново бе притиснат до стената. Той губеше при свой начален удар с 15:30, допусна двойна грешка и това донесе два скрити сетбола на Раонич. Първият сервис на българина изчезна в този момент и канадецът се възползва по най-добрия начин, реализирайки пробив в ключов момент. Сервирайки за първия сет, Раонич загуби първата точка, но след това бе безмилостен и сложи край на частта.

ВТОРИ СЕТ:

Двамата тенисисти си размениха по един гейм на нула на старта на втория сет. Във второто си падаване в тази част хасковлията загуби само една точка и убедително взе аванс от 2:1.

В четвъртия гейм Раонич най-после показа колебания на свой сервис и Димитров се възползва. При 15:40 българинът извоюва първите си точки за пробив в мача и реализира още първата, а след това затвърди брейка, въпреки че трябваше да мине през дюс - 4:1.

Раонич се измъкна от 15:30 в следващото си подаване, а после пък Димитров направи обрат от 15:40 и с 4 поредни точки се пребори за 5:2. Раонич успя да намали изоставането си на 3:5, а след това накара съперника си да поработи доста, стигайки до 40:40. Макар и не по-най-безпроблемния начин, Димитров все пак затвори втория сет и изпрати сблъсъка в решаваща трета част.

ТРЕТИ СЕТ:

Последният сет започна оптимистично за Григор, който взе две точки в откриващото подаване на съперника си в частта, но Раонич все пак не допусна ранен пробив. В първите минути на третия сет и двамата тенисисти изглеждаха леко разколебани на свой сервис, но все пак първата почивка дойде при минимален аванс за канадеца, като нямаше пробиви - 2:1.

Размяната на геймове без пробиви продължи, макар че при 3:3 Димитров бе близо до брейк. При 30:40 хасковлията бе на точка от сериозен аванс в резултата, но с помощта на мощните си сервиси Раонич се спаси и поведе с 4:3.

В осмия гейм Димитров не издържа и допусна пробив, а Раонич получи възможност да сервира за място в следващата фаза. С гейм на 30 канадецът изпълни задачата и в следващата фаза ще мери сили със сънародника си Денис Шаповалов.