Бешикташ не сбърка, 4 отбора с шанс за титлата (видео)

Първенството в Турция от дълги години не е било по-интересно. Два кръга преди края на сезона шансове за титлата имат 4 отбора. Тази вечер шампионът Бешикташ очаквано победи Кайзериспор и заема 4-о място в класирането, на 4 точки от лидера Галатасарай. Точни за успеха с 2:0 бяха Душко Тошич и Адриано Корея преди почивката. Наставникът на "черните орли" Шенол Гюнеш записа своя мач номер 100 начело на отбора в шампионата.

Сръбският национал Тошич откри резутата с глава в 31-ата минута след поредното ефектно центриране с пета на Рикардо Куарешма. В 45-ата минута бившият защитник на Барселона Адриано Корея с мощен удар под гредата покачи на 2:0.

След час игра Тошич получи червен картон, но гостите също завършиха с 10 човека, след като Умут Булут беше изгонен в последните секунди.

В друг мач от 32-ия кръг Гьозтепе и Малатияспор завършиха 0:0.

Галатасарай води с 69 точки, пред Фенербахче и Истанбул Башакшехир с по 66, а Бешикташ има 65.