Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Краев поигра половин час, Мидтиланд запази интригата

Интригата в битката за титлата в Дания все още е жива. През уикенда Брьондби направи равенство с ФК Копенхаген (1:1), а днес Мидтиланд се възползва от грешната стъпка на лидера и намали изоставането си от върха на 3 точки с победа над Нордселанд у дома - 2:1. Божидар Краев беше резерва за Мидтиланд, но се появи в 60-ата минута на мястото на Пол Онуачу, който секунди по-рано вкара втория гол за домакините.

Бубакар Сане откри резултата в 14-ата минута с глава, а в 59-та Онуачу доближи Мидтиланд до победата. Почетното попадение за гостите беше дело на Годфрид Доньох в 85-ата минута.

В следващия кръг на 14 май Краев и компания гостуват на Брьондби и ще имат възможност да се изравнят по точки с гранда от Копенхаген.