Ахмат остава в Премиер лигата, Анжи чака чудо (видео)

Ахмат се наложи с 2:0 над Анжи при гостуването си в Каспийск, а трите точки гарантираха на тима от Грозни участие в Премиер лигата и през следващия сезон. Ветеранът Родолфо и Одисе Роши отбелязаха попаденията за състава, воден от Игор Ледяхов. Анжи отчаяно се нуждаеше от победата, но пропусна доста положения пред вратата на Евгений Городов и остана на 14-о място с 24 точки, колкото има и Тосно. Един от двата отбора ще изпадне директно, а другият ще играе бараж срещу съперник от ФНЛ.

В 18-ата минута бразилецът Родолфо вкара красив гол от пряк свободен удар. Той прехвърли стената и вратарят Александър Будаков нямаше какво да стори. След час игра Гурам Тетрашвили получи червен картон и остави Анжи с човек по-малко.

Всичко приключи в 87-ата минута, когато Одисе Роши завърши перфектна контра на гостите с гол за крайното 2:0.

Ахмат е 8-и с 38 точки и в последния кръг ще гостува на Амкар. Анжи пък ще се опита да сътвори чудо при визитата си на ЦСКА (Москва), за да се спаси от директно изпадане.