Левски Лукойл тръгна с победа в полуфиналните плейофи на НБЛ (галерия)

Отборът на Левски Лукойл стартира с победа участието си в полуфиналните плейофи на Националната Баскетболна Лига, след като в мач №1 се наложи над Рилски спортист с 90:69 (26:17; 21:21; 17:13;26:18) в двубой,който се игра в столичната зала „Универсиада“.

Кийт Клентън беше най-резултатен за победителите със 17 точки, Павлин Иванов и Неманя Милошевич добавиха съответно по 16 и 13 точки, а Станимир Маринов и Христо Николов завършиха съответно с по 12 и 11 точки.

Дерек Райт вкара 15 точки за самоковци, а Златин Георгиев и Йордан Бозов приключиха съответно с по 14 и 10 точки.

Възпитаниците на Константин Папазов започнаха много концентрирано двубоя, като демонстрираха отлична тактическа дисциплина, а Христо Николов и Клентън бяха безгрешни за 9:3 в полза на домакините. Последваха силни минути за самоковци, които затегнаха защитата, а в нападение започнаха да движат по-бързо топката и обратът бе налице – 13:11 в средата на периода. В следващите минути играта бе равностойна и играта вървеше кош за кош,но в заключителните секунди отборът на Левски Лукойл вдигна темпотои успя да се откъсне с девет точки – 26:17.

Левски Лукойл - Рилски спортист@@@
В първите минути на втората четвърт темпото не бе много високо, а това бе по-добре за столичани, които използваха максимално шансовете си и увеличиха преднината си до 15 точки – 38:23 при малко повече от 6 минути до почивката. Щабът на Рилски спортист взе прекъсване, което донесе желаният от Людмил Хаджисотиров резултат и 120 секунди преди почивката Рилецо вече бе само на четири точки зад съперника – 38:42, но в оставащото време домакините отново поеха инициативата, а кош на Аврамов със сирената върна разликата от девет точки в полза на Левски Лукойл – 47:38.

В началото на второто полувреме самоковци свалиха изоставането си до седем точки – 40:47, но след последва наказателна акция от Милошевич, който отбеляза двепоредни стрелби от далечно разстояние и Левски Лукойл възстанови двуцифрената си преднина – 53:40, като до края на периода домакините не позволиха изненади и влязоха в последната част с комфортна разлика в своя полза – 64:51.

Столичани дадоха сериозна заявка за победата в днешния двубой в началото на решителния последен период, след като Гудул се отчете с неверятна забивка, а Павлин Иванов напомни за себе си с три поредни тройки – 75:56 при 6:26 минути до последния съдийски сигнал. Случилото се в тези минути отказа напълно гостите от Самоков, които в оставащото време просто доиграха срещата, а последния съдийски сигнал прозвуча при 90:69 в полза на Левски Лукойл.

Левски Лукойл – Рилски спортист 90:69 (26:17; 21:21; 17:13;26:18)

Левски Лукойл: Николов 11, Стоянов, Маринов 12, Аврамов 5, Клентън 17 (Веселинов, Иванов 16, Симеонов 5, Милошевич 13, Гудул 6, Великов 3, Браянт 2)

Рилски спортист: Георгиев 14, Бозов 10, Джетър 8, Тейлър 6, Райт 15 (Маринчешки 1, Маринов 4, Иванов, Франсис, Вутев, Васов 2, Раванел 9)